Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Visa wprowadzi na rynek kilka nowych usług. Wśród nich kartę, która zapewni dostęp do różnych metod płatniczych

Karta, w zależności od preferencji użytkownika, będzie pozwalać na płatność z rachunku osobistego, kredytowego, w ramach płatności odroczonych czy kryptowalutami

Podczas odbywającego się w San Francisco wydarzenia Visa Payments Forum amerykańska organizacja zaprezentowała kilka nowych produktów i usług. Spośród nich szczególnie ciekawym rozwiązaniem wydaje się karta, która będzie umożliwiać płatności z wykorzystaniem różnych metod, a więc np. z rachunku osobistego, kredytowego, z limitu przyznanego w ramach płatności odroczonych, punktami programu lojalnościowego, kryptowalutami, itp.

Przeczytajcie także: Kadrowa miotła dotarła do Aliora

Karty, które dają dostęp do różnych rachunków, np. debetowego czy kredytowego, nie są czymś zupełnie nowym na polskim rynku. Już dziesięć lat temu takie rozwiązanie wprowadził ówczesny Getin a Idea Bank pracował nad plastikiem będącym połączeniem aż trzech kart: debetowej, kredytowej i firmowej. W ich wypadku jednak o wyborze rachunku, z którego ma być dokonana transakcja, decydowano wybierając odpowiedni przycisk na karcie lub odpowiadając na zapytanie w tej sprawie generowane przez terminal płatniczy.

Rozwiązanie wprowadzane właśnie przez Visę pozwala ustawić preferencje płatności w aplikacji mobilnej użytkownika dla pojedynczej lub wielu transakcji np. wg zasady, że płatności do określonej kwoty, np. 100 zł, obciążają rachunek osobisty a te powyżej – kredytowy w ramach przyznanego przez bank limitu. Wydawcy kart dostaną kilka opcji zarządzania regułami płatności, które będą dostępne w bankowości mobilnej lub w aplikacji zewnętrznej, dostarczanej przez Visę.

Przeczytajcie także: mPay wprowadził kartę debetową Visa

Kolejna usługa, jaką zapowiedziano podczas wydarzenia w San Francisco, to uwierzytelnianie tożsamości użytkownika karty przy wykorzystaniu technologii zbliżeniowej. Rozwiązanie będzie można wykorzystać np. do potwierdzenia płatności online poprzez przyłożenie karty do smartfona. W ten sposób wyeliminowana zostanie konieczność wprowadzania danych karty podczas płatności w e-commerce. W ten sam sposób będzie można też inicjować przelewy P2P (pomiędzy użytkownikami kart) czy inne usługi płatnicze.

Wśród nowości ogłoszonych przez Visę znalazły się także przelewy typu Pay By Bank, oferowane wspólnie z przejętym przez organizację fintechem Tink, oraz usługa Visa Payment Passkey Service, która pozwala na potwierdzenie tożsamości konsumenta za pomocą skanu twarzy lub odcisku palca.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies