Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kadrowa miotła dotarła do Aliora. Prezes odwołany. Ogłoszono konkurs na następcę

Do czasu rozstrzygnięcia postępowania kwalifikacyjnego bankiem pokieruje oddelegowany do tego członek rady nadzorczej – Artur Chołody

Wczoraj wieczorem kadrowa miotła dotarła do Aliora. Rada nadzorcza odwołała dotychczasowego prezesa Grzegorza Olszewskiego oraz pięciu członków zarządu banku: Pawła Broniewskiego, Szymona Kamińskiego, Rafała Litwińczuka, Jacka Polańczyka i Pawła Tymczyszyna. Na swoich stanowiskach pozostali tylko wiceprezesi Radomir Gibała oraz Tomasz Miklas. Jednocześnie do kierowania bankiem oddelegowany został członek rady nadzorczej Artur Chołody.

Przeczytajcie także: Jest konkurs na prezesa Pekao

Artur Chołody jest doktorem nauk ekonomicznych, absolwentem prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Absolwent MBA oraz studiów podyplomowych z zakresu psychologii zarządzania, zarządzania organizacją pozarządową, przedsiębiorczości internetowej oraz metodologii nauk ekonomicznych. Chołody będzie kierować bankiem maksymalnie do 14 sierpnia bieżącego roku.

Nowe władze Alior Banku mają zostać wyłonione w ogłoszonym właśnie konkursie. Od kandydatów na prezesa wymaga się m.in. min. siedmioletniego doświadczenia zawodowego, w tym pięciu lat na stanowiskach kierowniczych i dwóch lat na stanowiskach kierowniczych w instytucjach finansowych oraz wykształcenia wyższego. Szczegółowe wymogi dostępne są tutaj.

Przeczytajcie także: Millennium wprowadza bankomaty zbliżeniowe

Wcześniej podobne zmiany kadrowe miały miejsce w dwóch innych dużych bankach kontrolowanych przez Skarb Państwa, a więc w PKO BP i Pekao. Jeżeli chodzi o drugi z nich, to dziś mija termin przyjmowania zgłoszeń kandydatów na prezesa i członków zarządu. Natomiast do Aliora zmiany dotarły z opóźnieniem ze względu na fakt, że jest on bezpośrednio kontrolowany przez państwowe PZU. Zanim więc władze Aliora mogły zostać wymienione po ostatnich wyborach parlamentarnych, najpierw proces ten musiał zostać zakończony w PZU.

Fot. Alior Bank

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies