Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bank Millennium zmienia bankomaty. Wszystkie będą miały funkcję zbliżeniową

Obecnie czytnik bezstykowy kart znajduje się w pierwszych 61 maszynach udostępnianych przez Bank Millennium

Jak dowiedział się serwis cashless.pl, Bank Millennium unowocześnia sieć swoich bankomatów, umożliwiając wypłatę gotówki z tych urządzeń bez konieczności wkładania karty do urządzenia. Informację tę potwierdziło biuro prasowe Millennium. Czytniki zbliżeniowe pojawiły się w pierwszych 61 bankomatach. Docelowo znajdą się w całej sieci Millennium, w której na koniec I kw. 2024 r. funkcjonowały 504 maszyny.

Przeczytajcie także: Decyzja Santandera zmienia obraz sieci bankomatów w Polsce

Zgodnie z najnowszym raportem cashless.pl na temat sieci bankomatów w Polsce, w marcu bieżącego roku obejmowała ona 20686 urządzeń i w ciągu minionego kwartału zmniejszyła się o 172 maszyny. Więcej niż połowa, a więc 12149 bankomatów, pozwalało na wypłaty poprzez zbliżenie do czytnika karty bankowej. Tego rodzaju urządzenia w swojej sieci posiadają: Euronet, ITCARD, BPS, SGB, a od niedawna, oprócz Millennium, także Krakowski Bank Spółdzielczy. Bankomaty zbliżeniowe ma też Santander, z tym że bank ten w ubiegłym roku podjął decyzję o oddaniu zarządzania swoją sieci firmom zewnętrznym – Euronetowi i ITCARD.

Przeczytajcie także: Millennium wprowadza usługę Blik Płacę Później

Funkcja zbliżeniowa w bankomatach zwiększa bezpieczeństwo wypłat gotówki, bo m.in. eliminuje ryzyko skopiowania paska magnetycznego karty podczas wkładania jej do urządzenia. Ma też swoje zalety z punktu widzenia oszczędzania zasobów, bo pozwala zastępować karty plastikowe wirtualnymi. Z tego powodu mogą ją też docenić zwolennicy portfeli cyfrowych, korzystający z takich rozwiązań jak Apple Pay czy Google Pay – dzięki bankomatom zbliżeniowym w razie potrzeby mają dostęp do gotówki.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies