Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rada nadzorcza Pekao ogłosiła konkurs na prezesa i członków zarządu banku. Oto warunki

Kandydaci mają bardzo mało czasu na zgłoszenia. Będą przyjmowane tylko do przyszłego czwartku, do godziny 16

Na stronie internetowej Pekao pojawiło się ogłoszenie dotyczące konkursu na prezesa oraz członków zarządu banku. Rada nadzorcza instytucji szuka szefa oraz wiceszefów, odpowiedzialnych za zarządzanie: ryzykiem, finansami, bankowością detaliczną i przedsiębiorstw, bankowością korporacyjną, IT i operacjami oraz bankowością prywatną i produktami inwestycyjnymi. Kandydaci mają niewiele czasu na nadsyłanie zgłoszeń, bo jedynie tydzień. Termin mija o godz. 16 w przyszły czwartek, 16 maja.

Przeczytajcie także: Władze Pekao odwołane

Kandydaci powinni spełniać szereg wymogów. Na przykład osoby, które chcą być prezesem Pekao, powinny mieć wyższe wykształcenie, przynajmniej 7 lat doświadczenia zawodowego, w tym co najmniej 5 lat na stanowiskach kierowniczych i co najmniej 2 lata na stanowiskach kierowniczych w sektorze finansowym. Kandydować nie mogą osoby będące współpracownikami posłów lub senatorów (np. pracujące w biurach poselskich czy senatorskich), zasiadające we władzach parti politycznych lub będące przez nie zatrudniane, itp. Ogłoszenie wraz ze wszystkimi warunkami można znaleźć tutaj.

Przeczytajcie także: Pekao poprawi aplikację PeoPay

Przypomnę, że wczoraj ze stanowisk odwołano prezesa oraz kilku członków zarządu Pekao. Ze starego składu pozostali: Marcin Gadomski, Magdalena Zmitrowicz i Błażej Szczecki. Na czas trwania konkursu rada nadzorcza oddelegowała do zarządu dwoje swoich członków: Roberta Sochackiego oraz Annę Wawrzyńczak-Palynyczak. Sochacki ma być wiceprezesem kierującym pracami zarządu a Wawrzyńczak-Palynyczak wiceprezeską. Swoje role zaczęli pełnić dzisiaj i pozostaną na stanowiskach trzy miesiące. Zastrzeżono, że ten okres może zostać skrócony.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies