Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kartę debetową mPay może już zamówić każdy. Ale uwaga na opłaty

W najtańszym pakiecie karta może być bezpłatna, ale pod warunkiem zasilenia konta kwotą 1,5 tys. zł miesięcznie

Zapowiedziana przez mPay jesienią ubiegłego roku karta debetowa Visa już jest dostępna i zamówić ją może każdy użytkownik aplikacji mobilnej tego operatora. Warunek to konieczność weryfikacji tożsamości poprzez podanie podstawowych danych, wykonania zdjęcia obu stron dowodu osobistego oraz nagrania wideo. Proces weryfikacyjny został dość dobrze dopracowany, zajmuje nie więcej niż kilka minut.

Przeczytajcie także: mPay chce budować system przelewów do Ukrainy

Następnie należy wybrać plan taryfowy. I tu twórcy aplikacji mogliby postarać się bardziej. Klient musi bowiem zdecydować się na jeden z trzech planów (Standard, Gold lub VIP) bez szczegółowej wiedzy o kosztach związanych z każdym z nich. Ta informacja pojawia się dopiero na kolejnym etapie rejestracji. W najtańszym planie Standard karta może być bezpłatna, jeśli klient miesięcznie zasili rachunek kwotą 1,5 tys. zł. W przeciwnym razie za korzystanie z karty trzeba będzie płacić 5 zł za każdy miesiąc. W pozostałych dwóch pakietach karta jest darmowa, ale trzeba zapłacić za pakiet Gold – 5 zł a za VIP – 20 zł miesięcznie.

W planie standardowym dostawa plastikowej karty kosztuje 25 zł, wypłata gotówki z bankomatu – 5 zł, a zasilenie rachunku tzw. szybkim przelewem – 2 proc. Co ciekawe mPay wprowadził prowizję za płatności za granicą – na terenie Unii Europejskiej w wysokości 1 proc., min. 1 zł, a poza Unią – w wysokości 2 proc. min. 2 zł.

Przeczytajcie także: Millennium wprowadza bankomaty zbliżeniowe

W pakiecie Gold zasilenie rachunku szybkim przelewem kosztuje 1,25 proc., płatność na terenie UE – 0,5 proc. a poza Unią – 1,5 proc. Wypłata gotówki z bankomatów kosztuje standardowo 4 zł, ale pierwszych pięć transakcji w miesiącu jest za darmo. W pakiecie VIP za płatności poza Polską na terenie UE płaci się 0,4 proc. a poza Unią – 1 proc., z tym że transakcje do 1 tys. zł są za darmo. Wypłata z bankomatu to każdorazowo 3 zł, ale do kwoty 1,6 tys. miesięcznie wypłacać można bezpłatnie. Więcej na temat karty mPay możecie przeczytać w tekście mPay znów chce wydawać karty. Tym razem może się udać, bo zaprzągł do pomocy ITCARD i Visę.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies