Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mPay znów chce wydawać karty. Tym razem może się udać, bo zaprzągł do pomocy ITCARD i Visę

Chętni, którzy chcieliby przetestować nowe karty, już dziś mogą dopisać się do listy oczekujących

Kulminacyjnym punktem programu dzisiejszej konferencji zorganizowanej przez mPay z okazji 20 urodzin, była prezentacja nowych produktów i usług, które wkrótce znajdą się w ofercie polskiego fintechu. Najważniejszą z nich będzie karta płatnicza, przygotowana we współpracy z grupą ITCARD oraz organizacją płatniczą Visa.

To nie pierwszy raz, gdy mPay zapowiada wprowadzenie do oferty karty. Wcześniej tego rodzaju deklaracje padały już kilkukrotnie i nigdy nie wyszło z tego nic interesującego. Tym razem może być jednak inaczej, bo przy projekcie kartowym mPay współpracuje z renomowanymi partnerami, a więc grupą ITCARD oraz organizacją płatniczą Visa. Karta mPay będzie wydawana w ramach platformy "Fintech in the box", która ułatwia wydawanie kart Visa przez fintechy, a której ITCARD jest jedynym uczestnikiem w Polsce.

Przeczytajcie także: Nowy gracz na rynku płatności odroczonych w Polsce

Karta mPay wydawana będzie w trzech wariantach graficznych. Będzie można dodawać ją do portfeli cyfrowych takich jak Apple Pay i Google Pay. Docelowo ma być wyposażona w funkcję przewalutowania transakcji zagranicznych po atrakcyjnym kursie walutowym oraz moneyback. Będzie też łatwym narzędziem dostępu do pieniędzy z pożyczek, oferowanych przez Soonly (dawniej Vivus) za pośrednictwem aplikacji mPay. Obecnie klienci, którzy takie pożyczki zaciągają, muszą przelewać środki na rachunki w bankach.

Osoby, które chcą przetestować kartę mPay, od dziś mogą zapisywać się na listę zainteresowanych uczestnictwem w programie Early Adopters. Start testów family and friends przewidziano na 2 października bieżącego roku, a w ramach Early Adopters – 16 października. Z końcem tego samego miesiąca ma wystartować regularna sprzedaż karty dla wszystkich zainteresowanych.

Przeczytajcie także: mPay pojawił się we Wrocławiu

Z innych produktów i usług, które mają wejść w najbliższym czasie do oferty mPay, a które zapowiedziano podczas dzisiejszej konferencji, warto wspomnieć o kantorze walutowym oraz całkowicie nowej marce kierowanej do klientów biznesowych. Jej logo oraz nazwa nie zostały jeszcze ujawnione. Natomiast określono, że w jej ramach oferowanych będzie za pośrednictwem API szereg rozwiązań, takich jak: przyjmowanie płatności za produkty i usługi z portfolio mPay jak bilety komunikacyjne czy parkingowe, tworzenie własnych portfeli cyfrowych, budowanie indywidualnych zamkniętych systemów płatniczych, itd.

Karta mPay jest kolejnym w ostatnim czasie projektem realizowanym przez ITCARD w ramach platformy "Fintech in the box". W serwisie cashless.pl mogliście już przeczytać m.in. o karcie w ramach usługi Wonga Pay czy dla klientów jednego z centrów handlowych w Polsce – Food Town. – Patrząc na 20-letnią historię firmy mPay i jej dynamiczny rozwój oraz możliwości jakie daje użytkownikom na rynku, dostarczenie karty płatniczej wydaje się naturalną drogą ewolucji produktu i aplikacji dla mPay. Jako ITCARD dokładamy wszelkich starań, aby ten produkt kartowy wydany wspólnie z Visą spełniał cele biznesowe mPay, a także był innowacyjny. Klienci będą mogli zarządzać kartą wirtualną w aplikacji mPay bazując na komunikacji z ITCARD – powiedziała serwisowi cashless.pl Weronika Chrzanowska, szefowa rozwoju biznesu fintech w ITCARD.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies