Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
SkyCash zmienia regulamin. Wycofuje płatności z portfela Masterpass

Kartami zapisanymi w Masterpassie będzie można płacić tylko do 30 czerwca

SkyCash poinformował użytkowników swojej aplikacji, że wycofuje usługę przechowywania danych kart płatniczych w portfelu Masterpass od Mastercarda. Zapłacić za pomocą tego portfela w SkyCash będzie można jedynie do 30 czerwca. Zmianę tę wprowadza regulamin, który zacznie obowiązywać 3 czerwca – od tego dnia nie będzie już można dodawać nowych kart do Masterpassa.

Przeczytajcie także: Żabka wycofuje Żappka Pay

W ramach udostępnianych przez siebie metod płatności SkyCash umożliwia regulowanie należności za pomocą kart płatniczych. Z regulaminu aplikacji wynika, że ich dane użytkownik może przechowywać w centrum kart (wydzielona w infrastrukturze SkyCash usługa służąca do przechowywania informacji o kartach płatniczych Visa i Mastercard) lub w portfelach elektronicznych. Fintech deklaruje, że w związku z wycofaniem Masterpassa umożliwi użytkownikom zapisanie danych dotychczas przechowywanych w nim kart w innym portfelu udostępnionym w aplikacji. Będzie to dobrowolne i bezpłatne, ale użytkownik powinien to zrobić do końca września.

Inne dostępne metody płatności to portmonetka (środki przedpłacone przez użytkownika) oraz płatność w ciężar rachunku operatora telekomunikacyjnego.

Przeczytajcie także: Blik Płacę Później w bramce imoje od ING

Na zapowiedzianą właśnie zmianę powinni też przygotować się kierowcy opłacający za pomocą SkyCasha przejazdy autostradami. Jeśli dotychczas opłaty ściągane były z karty zapisanej w portfelu Mastercarda, należy podać dane karty w innym portfelu udostępnianym w aplikacji oraz przejść procedurę weryfikacji karty płatniczej. Jeśli kierowca nie zadba o to do 30 czerwca, od 1 lipca nie będzie mógł skorzystać z usługi Autoastrady w SkyCash.

A wycofanie Masterpassa ze SkyCasha to pokłosie decyzji samego Mastercarda, który postanowił zrezygnować z rozwijania swojego cyfrowego portfela. Jak mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, docelowo rozwiązanie to zostanie zastąpione technologią Click to Pay, która oparta jest na międzynarodowym standardzie płatności kartami w internecie, opracowanym przez EMVco (konsorcjum powołane przez organizacje płatnicze).

Wcześniej o rezygnacji z Masterpassa poinformował swoich użytkowników także mPay. Również w tym przypadku kartami zapisanymi w tym portfelu będzie można płacić do końca czerwca.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies