Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blik rozszerza zasięg swoich płatności odroczonych. Od teraz są dostępne w bramce płatniczej imoje od ING

Dzięki temu lista sklepów, w których z nowej usługi można korzystać, będzie mogła się wydłużyć

ING poinformował przed chwilą, że w oferowanej przez siebie bramce płatniczej imoje wprowadził nową usługę z zakresu płatności odroczonych, czyli Blik Płacę Później. Sklepy, które chciałyby udostępnić usługę swoim klientom, powinny w pierwszej kolejności założyć rachunek firmowy w ING Banku Śląskim i aktywować bramkę płatniczą imoje. Blik Płacę Później to czwarta usługa z zakresu BNPL (buy now, pay later, czyli płatności odroczone), dostępna w bramce imoje. Wcześniej bank wprowadził do niej rozwiązania PayPo, Twisto oraz PragmaGo.

Przeczytajcie także: Millennium wprowadza płatności odroczone Blika

Przypomnę, że obecnie z rozwiązania Blik Płacę Później mogą korzystać osoby posiadające rachunki osobiste w VeloBanku i Millennium. W ramach proponowanej przez Blika usługi można robić zakupy o wartości minimum 30 zł i maksymalnie 4 tys. zł (wysokość limitu ustalana jest indywidualnie dla każdego klienta). Spłata zobowiązania w ciągu 30 dni nie powoduje naliczania dodatkowych kosztów. Te mogą pojawić się przy rozłożeniu należności na raty, których może być 3, 6 lub 12.

Płatność w ramach Blik Płacę Później inicjowana jest przez klienta, który po wybraniu takiej opcji przekierowywany jest na stronę eblik.pl, gdzie wpisuje kod Blik. Następnie wyraża stosowne zgody, a jego dane są weryfikowane oraz wyliczany jest limit kredytowy. Po zatwierdzeniu warunków umowy można przeprowadzić pierwszą płatność.

Przeczytajcie także: Będzie Blik zbliżeniowy na iPhone'ach

Udostępnienie nowego rozwiązania przez ING w bramce imoje pozwoli wydłużyć listę sklepów, w których z Blika Płacę Później można korzystać. Obecnie znajduje się na niej kilka sklepów, w tym VeloMarket, Morele, Mydlarnia Cztery Szpaki, Urbancity, czytam.pl oraz e-melissa.pl. Płatności odroczone Blika są już dostępne w bramce CashBill.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies