Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klarna sprzedaje startup Hero. Gigant płatności odroczonych nabył go niespełna trzy lata temu

Za biznes z segmentu handlu społecznościowego Klarna może otrzymać ponad 5 mln zł

Klarna sprzedaje biznes Hero, który kupiła niespełna trzy lata temu. Nabywcą jest inny podmiot wywodzący się ze Szwecji: Bambuser. Szacunkowa wartość transakcji wynosi 15 mln koron szwedzkich, czyli ponad 5 mln zł. Transakcja ma być domknięta w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Przeczytajcie także: Millennium wycofuje płatności HCE

Hero jest operatorem platformy do handlu społecznościowego. Polega on na sprzedaży produktów lub usług za pośrednictwem social mediów i jest popularny głównie wśród młodszych klientów. Startup Hero powstał w połowie ubiegłej dekady, w chwili przejęcia miał ponad 100 pracowników i biura w Londynie oraz Nowym Jorku.

Klarna deklarowała kilka lat temu, że zakup tego podmiotu oznacza dla jej partnerów biznesowych nowe możliwości sprzedażowe, w tym m.in. oferowanie klientom recenzji czy porad zakupowych w czasie rzeczywistym. Atuty zakupów w sklepie stacjonarnym, łatwy i szybki kontakt ze sprzedawcą, miały zostać przeniesione do świata wirtualnego.

Przeczytajcie także: McDonald’s wprowadza "gotówkomaki"

Najwyraźniej plan trudno było zrealizować, o czym świadczą doniesienia o pozbyciu się Hero przez Klarnę. Biznes trafi w ręce firmy Bambuser, która również działa na rynku handlu społecznościowego. Z pomocą jej rozwiązań sprzedawcy mogą docierać do klientów poprzez transmisje wideo. Konsumenci mogą nie tylko kupować prezentowane produkty, ale też np. komentować pokaz.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies