Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ciekawostka w fastfoodach McDonald’s. Firma wprowadza gotówkomaty

Aktualnie urządzenia umożliwiające płatność gotówką w automatach do zamówień znajdują się w co piątym lokalu amerykańskiej sieci

Jedna z najpopularniejszych w Polsce sieci lokali gastronomicznych z szybkim jedzeniem wprowadza nowe rozwiązanie gotówkomaty. To nic innego jak maszyny umożliwiające płatność gotówką za zamówienia składane w kasach samoobsługowych. – Aktualnie posiada je 20 proc. restauracji McDonald’s w całej Polsce – pisze biuro prasowe firmy w odpowiedzi na moje pytania o gotówkomaty.

Przeczytajcie także: Rekordowo duży udział płatności bezgotówkowych w transakcjach detalicznych

Docelowo nowe urządzenia znajdą się prawdopodobnie we wszystkich placówkach amerykańskiej sieci. – Chcemy być dostępni dla każdego oraz usprawnić obsługę gości. Wprowadzenie gotówkomatów przyspieszyło ten proces, a goście wygodniej i szybciej mogą zrealizować zamówienie, bez potrzeby uiszczania płatności gotówkowej u kasjera, po złożeniu zamówienia w kasie samoobsługowej. Nasze badania potwierdzają, że spora część naszych gości cały czas chętniej korzysta z transakcji gotówkowych – czytam w informacji biura prasowego McDonald’s.

Przeczytajcie także: System Elixir ma już 30 lat

Natomiast z najnowszego badania przeprowadzonego dla fundacji Polska Bezgotówkowa wynika, że w 2023 roku niemal dwie trzecie wszystkich transakcji detalicznych w sklepach i punktach usługowych w naszym kraju realizowano bezgotówkowo. W porównaniu do 2022 roku udział płatności bezgotówkowych we wspomnianych transakcjach wzrósł o 3 punkty procentowe, a w ciągu dekady – o 45 pkt. bo w 2013 roku zaledwie co piąta płatność w sklepach i punktach usługowych była realizowana bezgotówkowo. Decyzja McDonald’s wskazuje jednak na to, że w niektórych miejscach zwolenników gotówki wciąż jest na tyle dużo, że warto inwestować w urządzenia zmniejszające koszty obsługi takich osób.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies