Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aleksandra Agatowska odwołana ze stanowiska prezeski PZU Życie. Nowym szefem spółki Jarosław Mastalerz

Przez ostatnie lata Jarosław Mastalerz związany był z grupą mBanku. Odpowiadał między innymi za inwestycje tej instytucji w takie fintechy jak Digital Fingerprints czy CyberRescue

Wczorajszą decyzją rady nadzorczej PZU Życie z funkcji prezeski spółki odwołana została Aleksandra Agatowska. Wraz z nią odwołano innych członków zarządu: Andrzeja Jaworskiego, Bartłomieja Litwińczuka, Dorotę Macieję, Sylwię Matusiak oraz Dominika Witka.

Jednocześnie zdecydowano o powołaniu nowego zarządu. Od 22 kwietnia funkcję prezesa obejmie Jarosław Mastalerz (na zdjęciu). Jego nominacja podlega jeszcze zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego. W gronie nowych członków zarządu znaleźć się mają także: Iwona Wróbel (również od 22 kwietnia), Sławomir Bilik i Paweł Wajda (obaj od 6 maja). Z dotychczasowego składu na swoich stanowiskach pozostają Tomasz Kulik i Maciej Rapkiewicz.

Przeczytajcie także: Już wkrótce premiera raportu "Insurtechy w Polsce, vol. 3"

Jarosław Mastalerz z rynkiem ubezpieczeniowym związany był m.in. jako dyrektor finansowy i członek zarządu Zurich Polska, a następnie Generali. Był współtwórcą i prezesem BRE Ubezpieczenia, a później przez 10 lat w grupie mBanku jako wiceprezes odpowiadał m.in. za bankowość detaliczną a także za obszary operacji i IT. Przez ostatnie 7 lat był partnerem zarządzającym funduszu mAccelerator. Czytelnicy cashless.pl mogą go znać m.in. z inwestycji w takie fintechy jak CyberRescue czy Digital Fingerprints, rozwijający technologię biometrii behawioralnej, niedawno kupiony przez Biuro Informacji Kredytowej.

Natomiast Iwona Wróbel do grupy PZU dołączyła w 2023 r. Wcześniej związana była z Avivą jako dyrektorka strategii i rozwoju sieci własnej, zajmowała także stanowiska dyrektorskie w Poczcie Polskiej i Banku Pocztowym. Z kolei Sławomir Bilik karierę zawodową rozpoczął w AGF Ubezpieczenia, a na jej kolejnych szczeblach związany był z Wartą, Axą Assistance oraz Axą Direct, a także Cali Europe (spółka ubezpieczeniowa z grupy Credit Agricole). Zarządzał również porównywarką Punkta. Paweł Wajda jest zaś adwokatem, który koncentruje się m.in. na zagadnieniach regulacyjnych, prawie bankowym, ubezpieczeniowym, rynków kapitałowych itd. Jest również członkiem zarządu w spółce System Ochrony Banków Komercyjnych (instytucja ta jest udziałowcem VeloBanku).

Przeczytajcie także: Prawie 5 mln Polaków ma ubezpieczenia zdrowotne

Decyzję o powołaniu członków zarządu PZU Życie podjęła rada nadzorcza, która również od niedawna obraduje w nowym składzie. 17 kwietnia odwołano: Beatę Kozłowską-Chyłę, Martę Bekus-Majewską, Piotra Głoda, Kamila Kowaleczkę, Tomasza Nowackiego, Joannę Szandorowską i Marcina Szubę. Jednocześnie nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy powołało w skład Rady Nadzorczej spółki Marię Szczęsną, Macieja Wejmana, Marcina Wojewódkę oraz Krzysztofa Wygodę.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies