Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ING rekrutuje na stanowisko prezesa. Brunon Bartkiewicz przestanie pełnić tę funkcję w 2025 roku

Z kolei PKO poinformowało o uzupełnieniu składu zarządu o dwóch menedżerów: Marka Radzikowskiego oraz Mariusza Zarzyckiego

ING podał, że jego rada nadzorcza rozpoczęła proces rekrutacji na stanowisko prezesa tej instytucji. Decyzję podjęto w związku ze zbliżającym się wygaśnięciem mandatu obecnego prezesa – Brunon Bartkiewicz będzie pełnił tę funkcję jeszcze przez kilka kwartałów, do 2025 roku.

Przeczytajcie także: W 2023 r. banki przyniosły ubezpieczycielom prawie 6 mld zł składki

Podmiot przypomniał, że Brunon Bartkiewicz jest związany z ING od ponad 30 lat. Pracę, jeszcze w Banku Śląskim, rozpoczął w 1991 roku, a stanowisko pierwszego wiceprezesa pełniącego obowiązki prezesa, objął w 1994 roku, gdy strategicznym inwestorem w banku została grupa ING. W 1995 roku menedżer został prezesem Śląskiego. W kolejnych latach zajmował różne stanowiska w grupie, a w 2016 roku wrócił na stanowisko prezesa ING Banku Śląskiego.

Instytucja podała także, że na nową, czteroletnią kadencję powołano radę nadzorczą. W jej skład weszły trzy nowe osoby: Aneta Hryckiewicz-Gontarczyk, Arkadiusz Krasowski oraz Serge Offers. Dołączyły one do dotychczasowych członków tego organu, którymi są Stephen Creese, Dorota Dobija, Małgorzata Kołakowska, Monika Marcinkowska, Hans De Munck, Michał Szczurek.

Przeczytajcie także: Nowa kredytówka w ofercie Credit Agricole

O zmianach kadrowych poinformował także PKO BP. Największy bank na naszym rynku niebawem będzie miał dwóch nowych wiceprezesów: Marka Radzikowskiego oraz Mariusza Zarzyckiego. Jednocześnie rolę członka zarządu przestanie pełnić Maciej Cieślukowski. Instytucja podała, że do otwartego konkursu kwalifikacyjnego na stanowiska nowych członków zarządu PKO BP zgłosiło się łącznie ponad dwustu kandydatów – zarówno z wewnątrz, jak i spoza instytucji.

Warto przypomnieć, że jeszcze w marcu ogłoszono, iż prezesem PKO BP zostanie Szymon Midera. Do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego będzie on pierwszym wiceprezesem, kierującym pracami zarządu. W składzie tego ostatniego znaleźli się także Krzysztof Dresler (w przeszłości zasiadał już we władzach banku) i Piotr Mazur, który do zarządu PKO BP trafił jeszcze za prezesury Zbigniewa Jagiełły. Za kilka miesięcy na stanowisko wiceprezeski powołana zaś zostanie Ludmiła Falak-Cyniak.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: ING, PKO BP, LUDZIE

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies