Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fiserv rozszerza usługę DCC. Umożliwia rozliczanie transakcji w 14 nowych walutach

Wcześniej usługa DCC w terminalach Polcard pozwalała na przewalutowanie transakcji w ok. 30 walutach, w tym przede wszystkim w dolarach, euro i funtach

Firma Fiserv, właściciel marki Polcard, poinformowała o rozbudowie usługi Dynamic Currency Conversion (DCC), dostępnej na swoich terminalach. Umożliwia ona posiadaczowi karty zapłacenie w walucie kraju, w którym plastik został wydany. Dzięki temu już w momencie transakcji wiadomo, jaka kwota zostanie pobrana z rachunku karty. Z rozwiązania korzystają m.in. obcokrajowcy odwiedzający Polskę i korzystający z usług restauracji czy hoteli.

Przeczytajcie także: InPost nie rezygnuje z lodówkomatów

Instytucja przypomina, że do tej pory rozwiązanie obejmowało niemal 30 walut. Największą popularnością cieszyły się transakcje w dolarach i euro, ale także w brytyjskim funcie, koronie czeskiej czy koronie szwedzkiej. Nowe wdrożenie obejmuje 14 dodatkowych walut, w tym riala saudyjskiego, wona południowokoreańskiego czy nowego szekla izraelskiego.

Przeczytajcie także: KNF pokazał wyniki rynku ubezpieczeń

Usługa jest dostępna na tradycyjnych terminalach, poprzez aplikację Polcard Go, oraz w e-commerce. W trakcie płatności na terminalu z uruchomioną funkcją DCC klient może zdecydować, czy zapłacić w walucie swojej karty. Wówczas transakcja zostanie przewalutowana przez operatora terminala, który z tego tytułu pobierze prowizję. Płacący może też zrezygnować z usługi DCC a wówczas przewalutowanie przeprowadzi bank, który wydał kartę. To opcja często tańsza niż DCC, ale warto pamiętać, że wówczas podczas płatności klient nie wie, jaką konkretnie kwotą zostanie obciążony jego rachunek.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies