Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rząd ma pomysł na nową loterię paragonową. Tym razem premiować ma płatności kartą

To kolejny element programu cashless/paperless, zwanego teraz "Od Polski papierowej do cyfrowej"

O nowej koncepcji znanej już w Polsce loterii paragonowej powiedział w wywiadzie dla Money.pl Tadeusz Kościński, wiceminister rozwoju. Jego zdaniem w losowaniu wartościowych nagród brałyby udział tylko te paragony, które zostałyby opłacone bezgotówkowo np. za pomocą kart bankowych albo smartfona. Takie rozwiązanie miałoby wpływać na rozwój obrotu bezgotówkowego, zmniejszenie udziału gotówki w gospodarce a per saldo – na zmniejszenie rozmiaru szarej strefy.

Przeczytajcie także: ZBP opracuje sposób redukcji kosztów kart w urzędach

W nowej loterii paragonowej na wysokość nagród miałaby wpływ liczba jej uczestników – im byłoby ich więcej tym większą wartość miałaby nagroda główna. Zdaniem Kościńskiego mogłaby ona wynosić nawet 10 mln zł, co powinno mieć wpływ na wzrost zainteresowania udziałem obywateli w tej zabawie. Start loterii miałby też być skorelowany z wprowadzeniem fiskalizacji online. Dzięki temu biorący udział w grze nie musieliby rejestrować wszystkich swoich paragonów – odbywałoby się to automatycznie.

Przeczytajcie także: KIR ma umowę z BZ WBK na wykorzystanie Inkartu

Jak wiecie, rząd od kilku tygodni pracuje nad wyeliminowaniem papierowych paragonów. Zastąpić mają je elektroniczne, czemu służyć ma właśnie fiskalizacja online. O tym projekcie możecie przeczytać więcej w tekście, który znajdziecie tutaj. Zanim jednak papierowe paragony odejdą w Polsce w niebyt, wyeliminowane muszą być stare kasy fiskalne. Pierwszym etapem ma być zakończenie sprzedaży urządzeń dwurolkowych, w których kopia paragonu przechowywana jest na papierze. O projekcie rozporządzenia, które nie pozwala na homologację takich maszyn, mogliście przeczytać jako pierwsi na cashless.pl w tekście, który znajdziecie tutaj.

Źródło: Money.pl

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies