Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rynek wpłatomatów w Polsce cały czas rośnie. Na koniec 2023 r. było ich prawie 11 tys.

W ciągu minionego kwartału sieci zwiększyły stan posiadania o ok. 450 wpłatomatów

Z danych zebranych przez serwis cashless.pl wynika, że rynek wpłatomatów w Polsce wciąż rośnie. Przynajmniej jeśli chodzi o liczbę funkcjonujących urządzeń. Na koniec ubiegłego roku było ich 10949 sztuk. To o 447 więcej w porównaniu z wrześniem ubiegłego roku oraz o 1299 więcej niż na koniec 2022 r.

Przeczytajcie także: PKO BP Finat ma nową radę i prezesa

Pod względem liczby obsługiwanych wpłatomatów liderem rynku pozostaje Euronet, który na koniec poprzedniego okresu posiadał 3559 urządzeń – o 89 więcej niż kwartał wcześniej. Z kolej na pozycji drugiej uplasowała się firma ITCARD wraz ze swoją siecią Planet Cash. W grudniu posiadała 3382 wpłatomaty – aż o 367 więcej niż we wrześniu 2023 r.

Tak duży wzrost wpłatomatów w przypadku ITCARD to prawdopodobnie efekt strategii firmy, która stawia na urządzenia dwufunkcyjne (urządzenia do wypłat i wpłat gotówki) ze względu na duży wzrost zainteresowania wpłatami ze strony klientów. Mówiła o tym podczas ostatniego Cashless Breakfast Weronika Chrzanowska, wiceprezeska Planet Pay i dyrektorka departamentu kart i fintechów w ITCARD.

Przeczytajcie także: Strategiczna współpraca ITCARD z podmiotem z Włoch

Na kolejnych pozycjach pod względem liczby wpłatomatów znalazły się sieci należące do PKO, Santandera, Pekao i Millennium. Warto przy tym zwrócić uwagę na znaczący spadek liczby wpłatomatów w przypadku Santandera – o 70 w ciągu minionego kwartału. To zapewne efekt decyzji podjętej przez ten bank o oddaniu zarządzania swoimi urządzeniami podmiotom zewnętrznym.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies