Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polski fintech PayPo uzyskał licencję na wydawanie kart Visa

Dzięki własnym kartom PayPo, wydawanym w formie wirtualnej, firma będzie mogła zaoferować płatności odroczone we wszystkich sklepach stacjonarnych, akceptujących karty Visy

Polski fintech PayPo, specjalizujący się w płatnościach odroczonych, poinformował o uzyskaniu tzw. licencji Principal Member organizacji Visa. Dzięki temu polska spółka będzie mogła wydawać karty z logo Visy i za ich pomocą udostępnić klientom płatności odroczone we wszystkich sklepach stacjonarnych, akceptujących karty Visy. PayPo zamierza oferować karty wirtualne, dostępne w aplikacji mobilnej.

Przeczytajcie także: Coraz bliżej do mil w banku Pekao

O tym, że PayPo chce wydawać karty płatnicze, wiadomo co najmniej od września 2021 r. Wówczas o takim zamiarze podczas jednego z wydarzeń z cyklu Cashless Breakfast wspomniał prezes PayPo Radosław Nawrocki. Później zapowiedź tę powtórzył w wywiadzie dla Pulsu Biznesu. Pierwotnie karty miały trafić do oferty PayPo już na początku 2022 r. W wywiadzie dla Pulsu poinformowano o przesunięciu termin na II kw. 2023 r. Z dzisiejszej informacji prasowej wynika natomiast, że premiera nowych kart PayPo może mieć miejsce do końca bieżącego roku.

Płatności odroczone to usługa, która cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Polega na zamówieniu produktu i zapłaceniu za niego po jakimś czasie. Zazwyczaj, jeśli uregulowanie należności nastąpi w okresie do 30 dni od zamówienia, nie ponosi się z tego tytułu dodatkowych kosztów. Płatności odroczone używane są przede wszystkim w handlu internetowym, ale przenoszone są także do sklepów stacjonarnych. W Polsce specjalizował się w tym wywodzący się z Rosji fintech Mokka. Niedawno zrezygnował jednak z działalności nad Wisłą.

Przeczytajcie także: PayPo zapowiada udostępnienie klientom kart płatniczych

Z pierwszymi partnerami w tym obszarze współpracuje już także PayPo. Dzięki wprowadzeniu karty płatniczej Visy fintech nie będzie musiał mieć z właścicielami tradycyjnych sklepów żadnych umów, by ich klientom oferować płatności odroczone. – Fintechy są przykładem innowacyjnego działania, któremu bliski jest przede wszystkim klient i jego unikalne potrzeby. Już od wielu lat prosperujemy w tym sektorze i odegraliśmy istotną rolę w kształtowaniu środowiska, które jest nam dziś znane. Zapewniając dostęp do naszej technologii, globalnej sieci, specjalistycznych programów i porad ekspertów, dążymy do rozwoju najbardziej obiecujących firm z tego obszaru – mówi Adrian Kurowski, dyrektor generalny Visa w Polsce.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies