Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polskie HDI Embedded obejmie ochroną klientów włoskiego telekomu. Za projektem stoi Europa Ubezpieczenia

HDI Embedded zaoferuje włoskim klientom ubezpieczenie sprzętu domowego i elektroniki

HDI Embedded, marka powołana do życia przez Europę Ubezpieczenia, zaoferuje polisy klientom jednego z największych włoskich telekomów. Abonenci Wind Tre będą mogli się zdecydować na dostarczaną przez polską spółkę ochronę urządzeń domowych i elektroniki (tzw. przedłużona gwarancja).

Przeczytajcie także: Czy telematyka ma szansę się upowszechnić

HDI Embedded zostało utworzone na łonie Europy Ubezpieczenia w zeszłym roku, a jego zadaniem jest rozwijanie regionalnych i paneuropejskich partnerstw z podmiotami, które chcą wzbogacić swoją ofertę o ubezpieczenia. Ostatnie miesiące HDI Embedded poświęciło na przygotowania do startu, ale pierwsze polisy, sprzedane klientom Wind Tre, stanowią dla podmiotu rozpoczęcie działalności operacyjnej.

Włoskie Wind Tre oprócz usług komunikacyjnych dostarcza swoim klientom także energię, a teraz również ubezpieczenia. W tym celu powołało do życia pod koniec zeszłego roku agencję Wind Tre Assicurazioni i wybrało insurtech wefox na swojego strategicznego partnera. Ma on pomóc telekomowi w wyborze i integracji z wyselekcjonowanymi ubezpieczycielami, którzy zaproponują klientom Wind Tre dopasowaną do ich potrzeb ochronę. Trzeba bowiem wspomnieć, że znany w Polsce głównie z własnej działalności ubezpieczeniowej wefox na swoim macierzystym, niemieckim rynku zarządza też platformą łączącą pośredników, ubezpieczycieli i klientów, a także ma ambicje rozwijać się w zakresie embedded insurance (ubezpieczeń wbudowanych), o czym mogliście przeczytać w tekście: wefox z apetytem na międzynarodowe partnerstwa. Uruchamia Global Affinity Business.

Przeczytajcie także: Quantee pracuje nad dużym projektem w Europie

– W ramach naszej strategii partnerstw zamierzamy wybierać najlepszego ubezpieczyciela do każdego wdrażanego przez nas produktu. Właśnie to robimy z HDI Embedded, którego ofertę wprowadzamy do Wind Tre – tłumaczy cytowany w dzisiejszym komunikacie Fabrizio Scornavacchi z wefoxa.

HDI Embedded zaproponuje klientom Wind Tre ubezpieczenie urządzeń AGD i RTV. Ochrona obejmie awarie powstałe po wygaśnięciu gwarancji producenta, a koszt polisy będzie się zaczynał od niespełna 5 euro miesięcznie. Obecnie ubezpieczenie jest sprzedawane jedynie stacjonarnie, ale w ciągu tego miesiąca ma trafić do sprzedaży online.

HDI Embedded zapowiada, że w najbliższym czasie ogłosi kolejne partnerstwa.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies