Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut wprowadza na polski rynek terminale płatnicze. Revolut Reader ma gwarantować szybki dostęp do pieniędzy

Kieszonkowe urządzenie na jednym ładowaniu ma pracować przez cały dzień. Fintech podaje, że łatwo je zintegrować z innymi systemami

Revolut wprowadza na polski rynek mPOS-a, czyli mobilny terminal do przyjmowania płatności w punktach handlowych czy usługowych. Revolut Reader pozwala realizować transakcje z pomocą kart i urządzeń mobilnych z funkcją płatności bezstykowych. Sprzęt ma się sprawdzić w kawiarni, u dostawcy, ale też w korporacjach.

Przeczytajcie także: Operatorzy terminali z Polski obsługują prawie 30 tys. softposów

Brytyjski fintech podaje, że urządzenie mieszczące się w kieszeni wyposażono w akumulator, który pozwala rozliczać transakcje przez cały dzień. Procesowanie transakcji jest niemal natychmiastowe, a pieniądze szybko trafiają na konto Revolut Business. Urządzenie można łączyć z innymi systemami sprzedaży – Revolut udostępnia SDK (zestaw narzędzi dla programistów) i API (interfejs oprogramowania aplikacji).

Terminal Revolut Reader kosztuje 199 zł. Fintech informuje też, że opłata za transakcję prywatną kartą krajową wynosi 0,8 proc i 10 groszy, a przy transakcjach kartami firmowymi lub międzynarodowymi 2,6 proc. i 10 groszy. Firma zaznacza jednak, że przy dużych obrotach istnieje opcja negocjacji cen. Revolut ma już pracować nad kolejną wersją oprogramowania POS, które zwiększy elastyczność przyjmowania płatności i procesowania transakcji u klientów korporacyjnych.

Przeczytajcie także: Revolut zaproponuje klientom karty eSIM

Nowy produkt nie jest niespodzianką – mogliście o nim przeczytać w serwisie cshless.pl już wiosną 2021 roku. Fintech szukał wówczas nazwy dla tego rozwiązania. Kilka kwartałów później nazwa już była, a firma donosiła, że jej biznesowi klienci w Irlandii i Wielkiej Brytanii mogą korzystać z Revolut Reader. Pod koniec ubiegłego roku wydawało się, że sprzęt niebawem trafi także na nasz rynek, ale okazało się, że Revolut przez pomyłkę oferował go polskim klientom. Teraz przyszedł czas na prawdziwą premierą. Otwarte pozostaje jednak pytanie, na ile mobilne terminale od Revoluta będą w stanie się przebić na polskim rynku, gdzie coraz popularniejsze stają się softposy, czyli terminale aplikacyjne – również zapewniające mobilność, a przy tym niewymagające dodatkowego sprzętu.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies