Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Atlantic Money rozwija się globalnie. Młody fintech wchodzi na trzy duże rynki

Brytyjska firma świadczy usługę przelewów natychmiastowych, także w polskich złotych

Fintech Atlantic Money poinformował, że jego usługi będą dostępne na trzech nowych rynkach: w USA, Kanadzie oraz Australii. Klienci w tych krajach będą mogli w prosty sposób przesłać do 1 mln dolarów przy zachowaniu stałej opłaty.

Przeczytajcie także: Nowa funkcja w aplikacji Jakdojade

Wywodzący się z Wielkiej Brytanii fintech to dość młody podmiot – wystartował niespełna dwa lata temu, a założyło go dwóch byłych pracowników Robinhooda. Firma świadczy usługę natychmiastowych przelewów międzynarodowych (także w złotych) i… na tym kończy się jej oferta. To odróżnia Atlantic Money od innych fintechów, bo zazwyczaj chcą one proponować różne narzędzia i tworzyć tzw. superaplikacje. Szefowie Atlantic Money przekonują, że takie podejście generuje koszty, a tych starają się unikać.

Kluczem do sukcesu firmy ma być jedna, stała opłata transakcyjna wynosząca 3 funty. Przy mniejszych sumach w przelewach może się ona wydawać wysoka, ale startup liczy na klientów transferujących większe pieniądze, którzy mierzą się z progresywnymi opłatami. Podmiot podał w swoim komunikacie, że do tej pory pomógł przetransferować 300 mln funtów, a z jego usług skorzystało 10 tys. klientów.

Przeczytajcie także: Fintech PragmaGO przejmuje spółkę Monevia

W Unii Europejskiej Atlantic Money działa za sprawą licencji instytucji płatniczej, którą wydał Narodowy Bank Belgii. Dla nowych rynków wybrano mieszane rozwiązania – w Kanadzie i Australii podmiot będzie świadczył usługę pod własną marką, ponieważ udało mu się uzyskać odpowiednie zgody. W przypadku USA finteh nawiązał współpracę z lokalnym bankiem.

Warto odnotować, że wejście na amerykański rynek z usługami fintechowymi nie należy do prostych zadań. Jak informował kilka miesięcy temu serwis cashless.pl, Revolut po kilku latach starań zrezygnował z ubiegania się o uzyskanie licencji bankowej w USA. Wcześniej podobne dokumenty aplikacyjne wycofał inny brytyjski fintech – Monzo.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies