Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Volt i Bumper nawiązały współpracę. Płatności za naprawę aut mają przyspieszyć dzięki otwartej bankowości

Volt to fintech, który planuje zawojować także polski rynek usług płatniczych

Firmy Volt i Bumper poinformowały o nawiązaniu partnerstwa. Ma ono sprawić, że usługodawcy będą otrzymywać należne im środki niemal natychmiast. Wyeliminowanie długich terminów rozliczeń ma zaś spowodować, że przedsiębiorcy zyskają większą kontrolę nad swoimi finansami.

Przeczytajcie także: Kolejna fala zwolnień w fintechach

Volt to brytyjski fintech, który rozpoczął działalność pod koniec ubiegłej dekady. Podmiot wykorzystuje otwartą bankowość i przyspiesza przepływ środków między stronami transakcji. Kilka miesięcy temu mogliście o nim przeczytać w serwisie cashless.pl, ponieważ spółka córka tej firmy, Volt Tchnologies, otrzymała od KNF zezwolenie na działanie jako krajowa instytucja płatnicza. Wiecej na ten temat przeczytacie w tym tekście.

Z kolei Bumper można określić mianem "fintechu dla branży motoryzacyjnej". Oferuje m.in. opcję płatności odroczonych za naprawy samochodów. Firma współpracuje z kilkoma tysiącami warsztatów, a z usługi korzystać mogą posiadacze popularnych marek aut. Jak to działa? Klient wpisuje w aplikacji numer rejestracyjny auta i kod pocztowy, dzięki czemu narzędzie znajduje mu warsztat w okolicy.

Przeczytajcie także: XTB zapowiada nowości na 2024 rok

Użytkownik apki otrzymuje następnie kod na usługę i limit wynoszący 5 tys. funtów (w przypadku Wielkiej Brytanii). Ów kod należy pokazać po skorzystaniu z naprawy. Następnie użytkownik decyduje, w ilu nieoprocentowanych ratach zapłaci za usługę – maksymalnie może być ich sześć. Jeśli spóźni się ze spłatą, zapłaci dodatkowo 12 funtów. Jednak sam Bumper opiera biznes na prowizjach pobieranych od warsztatów, z którymi współpracuje. Te ostatnie otrzymują od niego pieniądze z góry. A za sprawą partnerstwa z Volt przelew ma być natychmiastowy.

Jak już wspomniałem, Volt jest obecny na polskim rynku. Bumper na razie świadczy usługi w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Hiszpanii i Holandii. Niedawno firma pozyskała od inwestorów 48 mln dolarów, co ma jej pozwolić stać się dominującą platformą płatniczą dla segmentu motoryzacyjnego w Europie. Czy także w Polsce? Wkrótce się okaże.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies