Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bank Pekao upraszcza proces kredytowy dla firm. Stali klienci mogą dostać pieniądze nawet w pół godziny

Z nowego procesu kredytowego online korzystać mogą także firmy, które wcześniej nie miały z Pekao żadnych relacji. Wówczas środki z kredytu wypłacane są następnego dnia po wypełnieniu wniosku

Bank Pekao chwali się wprowadzonym kilka miesięcy temu nowym procesem kredytowym online dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Proces zyskał uznanie Stowarzyszenia SME Banking Club, które przyznało usłudze Pekao w tegorocznej edycji swojego rankingu drugie miejsce w kategorii Digital Lending SME w Europie Środkowej i Wschodniej.

– Oferowany przez nas proces jest całkowicie cyfrowy. Nie wymagamy od klientów przekazywania żadnych dokumentów. Firmy, które mają u nas rachunek od co najmniej sześciu miesięcy, mogą liczyć na wypłatę środków nawet w kilkanaście minut – mówi serwisowi cashless.pl Dominika Byrska, dyrektorka departamentu produktów i procesów kredytowych w Pekao.

Przeczytajcie także: W Czechach uruchomiono nowy system płatności mobilnych

Jedną z głównych zalet tego procesu online jest jego szybkość. Większość klientów otrzymuje decyzję wstępną już w kilka minut po złożeniu wniosku. Dodatkowo, system został zaprojektowany z myślą o maksymalnym ułatwieniu dostępu do niezbędnych informacji. Klienci mogą łatwo sprawdzić warunki finansowania, dostępne kwoty oraz spersonalizować okres kredytowania.

– Nasz nowy system online oferuje nie tylko szybki i wygodny dostęp do potrzebnych środków finansowych, ale również charakteryzuje się przejrzystością i prostotą procedur. Klienci firmowi podkreślają, jak bardzo cenią sobie możliwość składania wniosków o finansowanie w dowolnym momencie, bez konieczności odwiedzania oddziału banku i długotrwałych procedur – deklaruje przedstawicielka Pekao.

Rozwiązanie kierowane jest do przedsiębiorstw, którym bank wcześniej przyznaje limit finansowania widoczny po zalogowaniu na rachunek. Może ono zostać wykorzystane w postaci m.in. kredytu obrotowego, pożyczki, leasingu, faktoringu. Proces przyznawania finansowania opiera się na analizie danych transakcyjnych na rachunku. Bank czerpie także dane ze sprawozdań finansowych dostępnych w otwartych bazach online. Od firm nie jest też wymagane zabezpieczenie, gdyż Pekao korzysta w tym wypadku z gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego.

Przeczytajcie także: Rekordowy plebiscyt Cashless Pay 2023

Co ciekawe, z proponowanego przez Pekao rozwiązania mogą też korzystać firmy, które do tej pory nie miały z Pekao żadnej relacji. – Takim klientom udostępniliśmy wniosek na stronie internetowej. Wiążącą decyzję kredytową jesteśmy w stanie przedstawić w ciągu kilkunastu minut, a środki przelać na konto kredytobiorcy następnego dnia – mówi przedstawicielka Pekao.

Dodaje, że nowością w skali kraju jest zastosowanie nowoczesnych metod weryfikacji tożsamości. – Wykorzystanie do tego celu mObywatela czy otwartej bankowości nikogo nie dziwi w przypadku bankowości dla klientów indywidualnych, ale w bankowości dla firm to nowość na rynku – uważa Dominika Byrska. Rozwiązanie jest dostępne dla przedsiębiorstw prowadzących działalność od co najmniej 18 miesięcy.

Maksymalny okres kredytowania w opisywanym tu procesie wynosi 60 miesięcy. Bank zdecydował także o wprowadzeniu jednolitych kosztów kredytu, które w przypadku finansowania do 100 tys. zł złożone są z marży banku wynoszącej 3 proc. i stawki WIBOR 1M, w przypadku kredytów od 100 do 200 tys. zł – 2,5 proc. plus WIBOR 1M, a w przypadku kredytów o wartości powyżej 200 tys. zł – 2 proc. plus WIBOR 1M. Bank pobiera też prowizję w wysokości maksymalnie 1 proc. oraz kwartalną opłatę administracyjną, w wysokości 0,075 proc. – Co ważne jednak nasi klienci mogą skorzystać z dopłaty do odsetek w ramach projektu realizowanego przez BGK. Dzięki temu w zasadzie można mieć finansowanie całkowicie darmowe – mówi Dominika Byrska.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies