Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w BNP Paribas. Drożeje prowadzenie rachunku, tanieje korzystanie z karty. Ale pojawią się zupełnie nowe prowizje

Zmiany w cenniku BNP Paribas wejdą w życie 1 kwietnia bieżącego roku

BNP Paribas poinformował klientów o planowanym przez bank wprowadzeniu nowej tabeli opłat i prowizji. Pierwsza lektura nowego cennika wskazuje na to, że tym razem duża część zapowiadanych zmian będzie korzystna dla klientów. Ale niektórzy mogą też podjąć decyzję o wypowiedzeniu umowy o rachunek. Ale po kolei.

BNP Paribas zapowiada wprowadzenie opłaty za Konto Otwarte na Ciebie, której obecnie prowadzone jest bezpłatnie. Od kwietnia będzie to kosztować 2,5 zł. Z tym że opłata nie będzie pobierana od klientów wykazujących się minimalną aktywnością, którzy przynajmniej raz w miesiącu logują się na rachunek za pomocą aplikacji albo serwisu internetowego oraz wyrażą zgodę marketingową na kontakt telefoniczny lub elektroniczny ze strony banku.

Przeczytajcie także: BNP Paribas ma umowę z fintechem od faktoringu

Bank zdecydował się natomiast obniżyć z 12 zł do 0 zł opłatę za pierwszą wpłatę lub wypłatę gotówki w danymi miesiącu przeprowadzoną w oddziale. Poprawią się także warunki korzystania z karty Otwartej na Dzisiaj, za którą obecnie trzeba płacić 7 zł, chyba że użytkownik wykona za jej pomocą trzy płatności bezgotówkowe miesięcznie – wtedy opłata spada do 2 zł. Według nowych zasad po spełnieniu tego warunku karta będzie darmowa. Podobnie zmieni się koszt korzystania z karty Visa Filmowa.

Podniesiona zostanie za to opłata za przelew natychmiastowy z 5 zł do 6 zł oraz za sprawdzenie salda rachunku w bankomacie – z 0 zł na 2 zł.

Pojawią się także zupełnie nowe opłaty w cenniku BNP Paribas, które mogą zmotywować część klientów do odejścia z banku. Mam na myśli przede wszystkim opłatę za transakcje bezgotówkowe kartą traktowane jako przekaz pieniężny. Za takie operacje można uznać np. doładowanie konta w Revolucie czy transakcje za pośrednictwem fintechu Curve. Nowa prowizja do końca bieżącego roku będzie wynosić 2 proc. a później – aż 4 proc. Pojawi się także opłata od transakcji kartą związanej z grami losowymi w wysokości 4 proc.

Przeczytajcie także: Curve tłumaczy się z problemów, które mają klienci

BNP Paribas wprowadza także zmiany do cennika Mojego Konta Premium. Tu z obecnych 0,5 proc. min. 10 zł do 0 zł zmniejszy się prowizja od wpłat gotówki w urządzeniach Euronet i Planet Cash. Z obecnych trzech do pięciu zwiększy się też liczba bezpłatnych przelewów natychmiastowych, możliwych do zrealizowania w miesiącu. Każdy następny podrożeje z 5 zł do 6 zł. Sprawdzenie salda w bankomacie, bezpłatne obecnie, będzie kosztować 2 zł. Pojawią się także, podobnie jak w Koncie Otwartym na Ciebie, prowizje od transakcji kartami związanych z grami losowymi oraz tych, uznanych za przekazy pieniężne.

Analogiczne zmiany wprowadzono do rachunków wycofanych z bieżącej oferty, a pozostających w obsłudze.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies