Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy ubezpieczyciel szykuje się do debiutu w Polsce. Genertel chce zaoferować polisy komunikacyjne

Genertel to włoski ubezpieczyciel należący do grupy Generali

Nowy ubezpieczyciel szykuje się do startu na polskim rynku. Swoje polisy nad Wisłą zaoferuje włoski Genertel. Podmiot dołączył właśnie do grona członków Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, do którego mają obowiązek należeć wszystkie krajowe i zagraniczne zakłady ubezpieczeń sprzedające w Polsce ubezpieczenia OC komunikacyjne lub OC rolników.

Przeczytajcie także: PZU przejmie Polski Gaz TUW

Genertel notyfikował też już swoją działalność w KNF jako zagraniczny ubezpieczyciel świadczący usługi w Polsce na mocy europejskiego paszportu. Zawiadomienie wpłynęło w październiku 2023 r., a dotyczy następujących grup ryzyk, które podmiot może ubezpieczać w Polsce: ubezpieczenia OC komunikacyjne, autocasco, NNW, assistance, inne ubezpieczenia OC oraz ubezpieczenia różnych ryzyk finansowych (grupy 1, 3, 10, 13, 16, 18 działu II ubezpieczeń).

Przeczytajcie także: Cachet ubezpieczy rowery wynajmowane przez Arval

Genertel to marka należąca do włoskiej grupy Generali. Podmiot powstał w 1994 r., a szczyci się tym, że jako pierwszy we Włoszech zaczął sprzedawać polisy przez telefon i internet. Jak podaje na swojej stronie, jako pierwszy w Europie udostępnił klientom aplikację do ubezpieczeń, a także uruchomił pierwsze we Włoszech ubezpieczenie telematyczne, nagradzające za bezpieczny styl jazdy.

Od 2007 r. Genertel działa również na Węgrzech, a od 2010 r. na Słowacji. W obu tych krajach obecny jest także główny brand grupy, czyli Generali.

Poprosiłam przedstawicieli Genertelu oraz polskiego Generali o komentarz dotyczący startu nowego podmiotu w Polsce. Kiedy go otrzymam, zaktualizuję ten tekst lub napiszę kolejny.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies