Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Amazon rozwija usługę autonomicznych sklepów. Przyda się w nich identyfikator pracownika

Rozwiązanie ma się sprawdzić np. w szpitalach, w których personel nie ma przy sobie smartfonów czy kart płatniczych

Amazon poinformował o rozwinięciu swojej usługi Just Walk Out, dzięki której klient nie musi w sklepie stać z produktami w kolejce do kasy. Nowość polega na rozszerzeniu opcji weryfikacji tożsamości użytkownika – posłużą do niej także identyfikatory pracownicze. Narzędzie działa już w pierwszym szpitalu w USA.

Przeczytajcie także: Ruszyła personalna karuzela w państwowych bankach

Technologia Just Walk Out jest rozwijana przez amerykańską korporację już od dobrych kilku lat, Amazon stosuje ją w swoich sklepach, ale udostępnia też narzędzie innym podmiotom, w tym lotniskom, stadionom, kawiarniom czy sklepom w USA, Kanadzie i Australii. Usługa polega na tym, że zarejestrowany w niej klient potwierdza swoją tożsamość przy wejściu do lokalu i jeśli jest to np. sklep, robi w nim zakupy, po czym wychodzi bez stania w kolejce – płatność zostanie naliczona automatycznie.

Weryfikacja tożsamości może się odbywać przy wykorzystaniu karty płatniczej, telefonu komórkowego, ale też np. dłoni w rozwiązaniu Amazon One. W Amazonie doszli jednak do wniosku, że w niektórych miejscach klient nie ma przy sobie przez cały czas smartfona czy portfela, a nie musi się zgadzać na używanie biometrii przy płatności. W takim przypadku pomocny może się okazać identyfikator pracowniczy, który z reguły cały czas towarzyszy człowiekowi.

Przeczytajcie także: Władze USA zatwierdziły ETF-y Bitcoina

Rozwiązanie wdrożono już w sklepie znajdującym się na terenie szpitala w Savannah i mogą z niego korzystać pielęgniarki, lekarze i pozostały personel placówki. Wprowadzenie automatyzacji pozwala im robić zakupy przez całą dobę. W tej opcji pracownik zgadza się na połączenie identyfikatora z kontem, na które trafia jego wypłata. Online można też sprawdzić paragon. Oczywiście sklep jest dostępny nie tylko dla pracowników szpitala – pacjenci czy osoby ich odwiedzające mogą w nim robić zakupy po weryfikacji tożsamości, w której wykorzystane zostaną wspomniane już metody.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies