Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Sfinalizowano połączenie spółek Smartney i Oney Polska

Nowy, połączony podmiot będzie zarządzał obiema markami

Biuro prasowe Smartney podało informację o sfinalizowaniu zapowiadanej w lipcu bieżącego roku fuzji z Oney Polska. Do formalnego połączenia obu spółek doszło 1 grudnia. W rezultacie powstała firma o nazwie Smartney Grupa Oney, która zarządzać będzie markami handlowymi OneyRaty oraz Smartney. Prezesem nowej organizacji został Stephane Tanter, zarządzający do tej pory obiema spółkami.

Przeczytajcie także: Nowe wdrożenie terminala aplikacyjnego PolCard Go

Oney jest obecny na polskim rynku już od 22 lat. Spółka stworzyła m.in. rozwiązanie dla branży handlowej o nazwie OneyRaty.
Dzięki niemu każdy sklep może wdrożyć narzędzie umożliwiające klientom ratalne finansowanie zakupów. Usługa dostępna jest w prawie 700 punktach sprzedaży.

Z kolei Smartney funkcjonuje na rynku od kilku lat i oferuje kilka rodzajów pożyczek. Chwali się, że w segmencie produktów z okresem spłaty powyżej 12 miesięcy ma 25-proc. udział w rynku, portfel kredytów o wartości ponad miliarda złotych i obsługuje prawie 250 tys. klientów.

Przeczytajcie także: Płatności odroczone nie są priorytetem dla Smartney

Zdaniem biura prasowego instytucji połączony podmiot stał się liderem polskiego rynku pożyczek pozabankowych. A ten wkrótce zostanie objęty nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego. Ta opublikowała niedawno komunikat dotyczący systemu, który ma ułatwić komunikację między KNF a pożyczkodawcami. Więcej na ten temat w tekście KNF szykuje się do przejęcia nadzoru nad instytucjami pożyczkowymi. Udostępni system ułatwiający komunikację.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies