Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Smartney chce rosnąć. Ale w standardowych pożyczkach. Karty i płatności odroczone nie są dla niego priorytetem

Przedstawiciel Smartneya uważa, że klienci korzystający z płatności odroczonych poszukują wygodnego narzędzia do przeprowadzenia transakcji, a nie finansowania. I właśnie w tym chce specjalizować firma

Dzisiejszy Puls Biznesu publikuje materiał na temat planów firmy Smartney. To funkcjonująca na polskim rynku od 2019 r. firma pożyczkowa, należąca do francuskiej grupy bankowej Oney. Dyrektor handlowy spółki Tomasz Kacprzak deklaruje, że mimo zmieniających się warunków regulacyjnych Smartney szybko rośnie. W tym roku spodziewa się wzrostu skali biznesu na poziomie kilkudziesięciu procent. Obecnie jego portfel pożyczek przekracza miliard złotych.

Przeczytajcie także: Ponad 22 mln użytkowników aplikacji bankowych w Polsce

Zdaniem Pulsu Biznesu oznacza to, że Smartney awansował na drugie miejsce na polskim rynku pozabankowych firm pożyczkowych. Ustępuje pola jedynie Providentowi, który ma mieć portfel pożyczek o wartości ok. 1,9 mld zł, ale ten od dłuższego kurczy się. Czy więc Smartney ma ochotę na to, by zostać liderem polskiego rynku? Tomasz Kacprzak powiedział, że nie jest to celem strategicznym Smartneya, ale nie wykluczone, że przy zachowaniu obecnych trendów spółka wkrótce stanie się największą firmą pożyczkową w Polsce.

Przeczytajcie także: Kolejny dostawca płatności odroczonych w Polsce

Przedstawiciel Smartneya podkreślił też, że spółka chce się rozwijać głównie w segmencie pożyczek udzielanych online. Nie zamierza natomiast koncentrować się w segmencie płatności odroczonych. Zdaniem Kacprzaka klienci korzystający z tego rozwiązania szukają przede wszystkim ułatwienia w procesie zakupów internetowych a nie finansowania. A właśnie pożyczanie pieniędzy ma być fundamentem działania Smartneya. Póki co też firma nie ma planów wprowadzania na rynek kart płatniczych, co zrobiły ostatnio Wonga i Provident. Niewykluczone za to, że w przyszłości będzie starać się o licencję bankową nad Wisłą.

Źródło: Puls Biznesu

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies