Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Prawie 22,4 mln użytkowników aplikacji bankowych. Pierwszy bank przekroczył barierę 5 mln

Oprócz PKO BP jeszcze pięć instytucji ma ponad 2 mln klientów korzystających z apki bankowej

Blisko 22,4 mln – tylu klientów korzystających z mobilnych aplikacji bankowych miały na koniec II kw. br. instytucje działające na polskim rynku. Jak wynika z danych zebranych przez serwis cashless.pl, w porównaniu z kwartałem poprzedzającym oznacza to wzrost o ponad 680 tys. Natomiast w zestawieniu z analogicznym kwartałem 2022 roku wynik poprawiono o przeszło 3,6 mln klientów.

Przeczytajcie także: mDowodem można się już legitymować w bankach

Ponownie zestawienie otwiera PKO BP, który przekroczył granicę 5 mln użytkowników IKO. W ciągu kwartału instytucja pozyskała ponad 120 tys. nowych, aktywnych użytkowników swojej apki. Jeśli zestawić wynik z czerwca z tym z analogicznego okresu 2022 roku, okaże się, że poprawiono go o przeszło 640 tys. Kolejne pozycje w rankingu zajęły mBank, ING, Pekao, Santander oraz Millennium. Wszystkie te instytucje zauważalnie poprawiły wyniki i mają po ponad 2 mln klientów korzystających z aplikacji bankowych.

W zestawieniu ponownie pojawił się Santander Consumer Bank (SCB). Należy zaznaczyć, że instytucja ta nie posiada w swojej ofercie kont – ponad 356 tys. aktywnych użytkowników aplikacji używa jej dla innych produktów: kredytów, kart czy lokat. Ranking zawiera też dane przesłane przez Zakład Usług Informatycznych Novum. To istniejąca od ponad trzech dekad spółka specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania dla sektora bankowego. Jednym z jej produktów jest aplikacja Nasz Bank dla klientów banków spółdzielczych.

Przeczytajcie także: Karty biometryczne ponownie w ofercie Pocztowego

Za aktywnego użytkownika aplikacji bankowej uznajemy osobę, która loguje się z jej pomocą na rachunek przynajmniej raz w miesiącu. Użytkowników apek bankowych jest w rzeczywistości więcej, niż wskazuje na to poniższa tabela. Część instytucji nie podaje swoich statystyk w tej kwestii, inne nie aktualizują danych. Jednocześnie warto przypomnieć, że liczba użytkowników bankowych aplikacji mobilnych nie pokrywa się z liczbą klientów korzystających z bankowości mobilnej. Część właścicieli smartfonów wciąż woli logować się na rachunek np. za pomocą przeglądarki internetowej. Warto też mieć na uwadze, że jedna osoba może być aktywnym użytkownikiem kilku aplikacji bankowych.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies