Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
"Wypłać gotówkę z Visa" i "Wpłacaj gotówkę na kartę Visa". Organizacja wraz z partnerami promuje usługi gotówkowe

Obecnie wypłaty gotówki przy okazji płatności kartą za zakupy możliwe są w ponad 400 tys. terminali POS

Organizacja płatnicza Visa przygotowała informację prasową, za pomocą której promuje wpłaty i wypłaty gotówki realizowane w terminalach przy okazji płatności za zakupy kartą. Co ciekawe do określenia tych usług używa nazw własnych "Wypłać gotówkę z Visa" oraz "Wpłacaj gotówkę na kartę Visa". Pierwsza z tych usług na rynku jest znana powszechnie jako cashback, choć warto przypomnieć, że konkurencyjna organizacja również używa dla niej własnego określenia, czyli "Płać kartą i wypłacaj".

Powodem zamieszania z nazwą dla cashbacku jest fakt, że wiele banków czy fintechów określenia tego używa dla organizowanych przez siebie promocji, polegających na zwrocie części wydatków realizowanych kartą. My w cashless.pl tego typu akcje, dla odróżnienia od cashbacku, nazywamy moneybackiem.

Przeczytajcie także: Na polskim rynku jest już przeszło 35 tys. automatów paczkowych

Wracając do informacji prasowej Visy, organizacja przypomina, że realizując wypłaty i przyjmując wpłaty gotówki sklep czy punkt usługowy nie pobiera z tego tytułu dodatkowych opłat. Warto jednak pamiętać, że takowe mogą być pobierane przez wydawców kart. Poza tym w przypadku obu usług ustanowiono limity. I tak wypłacić można jednorazowo maksymalnie 1 tys. zł, przy czym poszczególne sklepy mogą ustalać własne ograniczenia, a do tego i tak wszystko zależy od dostępności gotówki w kasie.

W przypadku wpłat wykonywanych za pomocą usługi "Wpłacaj gotówkę na kartę Visa" obowiązują zarówno limity wysokości, jak i liczby wpłat możliwych do przeprowadzenia. Przykładowo – dziennie można wpłacać gotówkę nie więcej niż 15 razy, a łączna wartość wpłat nie może przekroczyć 2350 zł.

– Popularność płatności cyfrowych w Polsce wciąż rośnie, jesteśmy jednak świadomi tego, że gotówka nadal pozostaje istotną częścią życia wielu osób. To właśnie z tego powodu chcemy, by konsumenci mieli dostęp do swoich pieniędzy w coraz większej liczbie miejsc. W ten sposób dbamy o to, by nikt nie znalazł się poza obiegiem finansowym i mógł zawsze wybrać, w jaki sposób chce zapłacić – gotówką, kartą, urządzeniem mobilnym, czy w jakikolwiek inny sposób – mówi Katarzyna Zubrzycka, dyrektorka działu detalistów i agentów rozliczeniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w Visie.

Przeczytajcie także: Coraz bliżej do startu wero

Co ciekawe podczas wpłat gotówki każdorazowo konieczne jest wylegitymowanie się dokumentem tożsamości, użycie karty i podanie kodu PIN. Konieczność okazania dowodu osobistego wynika z przepisów ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Możliwe jest jednak skorzystanie z aplikacji PolCard Pay, do której wcześniej wprowadza się wymagane dane, a w sklepie, podczas wpłaty gotówki, nie jest to już konieczne. – PolCard Pay ułatwia, przyspiesza cały proces i pozwala lepiej chronić dane osobowe wpłacającego. Konsumenci mogą wcześniej zarejestrować niezbędne dane osobowe w telefonie i nie muszą już ich podawać kasjerowi – mówi Krzysztof Polończyk, prezes Fiserv Polska, właściciela marki PolCard.

Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że na koniec czerwca bieżącego roku (to najświeższe dane jakie mamy), cashback oferowało ponad 186 tys. firm. Usługa była dostępna w ponad 280 tys. placówek i w prawie 402 tys. terminali płatniczych. W okresie lipiec-wrzesień w terminalach na terenie Polski wykonano ponad 6,3 mln wypłat gotówki na łączną kwotę ponad 1 mld zł. Natomiast wpłacić gotówkę można jak na razie w dwóch sieciach handlowych, czyli w Żabce i Empiku.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies