Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank wprowadza nowy sposób aktywacji aplikacji mobilnej. Będzie można wykorzystać do tego swoją kartę płatniczą

Nowy sposób łączenia apki z kontem ma zwiększyć bezpieczeństwo tego procesu

mBank poinformował o wprowadzeniu nowego sposobu łączenia aplikacji mobilnej z kontem. Do aktywacji aplikacji, np. po zainstalowaniu jej na nowym telefonie, będzie można wykorzystać swoją kartę płatniczą.

Przeczytajcie także: Cardina znów wydaje kredytówki w Polsce

W rozwiązaniu wykorzystano technologię NFC, a można będzie z niego korzystać na smartfonach z systemem Android. Po uruchomieniu nowo zainstalowanej aplikacji i wprowadzeniu danych identyfikujących klient zostanie poproszony o przyłożenie karty do telefonu. Następnie użytkownik będzie musiał przepisać kod z wiadomości SMS, którą otrzyma na numer telefonu zarejestrowany w banku, a na koniec podać informacje wskazane w aplikacji.

Przedstawiciele banku podkreślają, że taki sposób łączenia aplikacji z kontem zwiększa bezpieczeństwo tego procesu. Natomiast osoby, które będą chciały skorzystać z dotychczas dostępnych metod, nadal będą miały taką możliwość.

Nowa metoda została udostępniona pierwszej grupie klientów dziś, a w dalszej kolejności będzie sukcesywnie oferowana coraz większemu gronu klientów. Jak podkreśla mBank, jest jedynym bankiem proponującym takie rozwiązanie.

Przeczytajcie także: Intesa Sanpaolo wprowadza płatności pierścieniem

Jak wynika z danych zebranych przez cashless.pl, mBank jest w ścisłej czołówce banków mających największą liczbę klientów aktywnie korzystających z bankowości mobilnej. Na koniec III kw. 2023 r. z apki mBanku korzystało ponad 3,1 mln użytkowników. Wynik ten przebija jedynie PKO BP – największy polski bank na koniec września mógł się pochwalić 5,2 mln aktywnych użytkowników IKO.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies