Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Insurtech Inslet tworzy portfel na polisy ubezpieczeniowe. Chce też ułatwić zdalne podpisywanie umów

W aplikacji, dostępnej na urządzenia z Androidem i iOS, klienci będą mogli przechowywać wszystkie swoje polisy

Na rynku insurtechowym pojawił się kolejny projekt, którego autorzy wzięli sobie za cel zwiększenie wygody klientów w zakresie zarządzania ich ubezpieczeniami. Mowa o startupie Inslet tworzącym aplikację, mającą być swego rodzaju portfelem z polisami. Oprogramowanie jest dostępne w marketach Google Play i App Store.

Przeczytajcie także: Curve wycofuje się z ubezpieczeń

Zgodnie z założeniami twórców, w aplikacji użytkownik ma przechowywać wszystkie swoje polisy ubezpieczeniowe. Dzięki temu będzie miał je zawsze pod ręką, w wygodnej, bo scyfryzowanej formie. Aplikacja przypomni o kończących się terminach ubezpieczenia, a także o zbliżających się płatnościach składki (w przyszłości – umożliwi także jej opłacenie). W razie potrzeby ułatwi też wezwanie pomocy i kontakt z ubezpieczycielem – klient znajdzie bowiem w niej instrukcje, jak postępować po szkodzie, oraz odpowiednie dane kontaktowe do każdej ze swoich polis. Narzędzie ma też docelowo pomagać w łatwy sposób kontaktować się ze swoim agentem lub brokerem.

Klient może posiadane przez siebie polisy dodać do aplikacji samodzielnie, ale też mogą się one tam pojawić automatycznie, dzięki integracji Insletu z systemami agentów i towarzystw ubezpieczeń. Docelowo to ten drugi model ma być dominujący, a spółka jest obecnie na etapie poszukiwania inwestorów i partnerów ze znajomością rynku, którzy pomogą jej przejść przez kosztowny i złożony proces integracji.

Przeczytajcie także: Ubezpieczeniowa TubaPay staje się InslyPay

Jak tłumaczy w rozmowie z serwisem cashless.pl Jacek Dymczak, współzałożyciel Insletu, korzystanie z aplikacji będzie dla klientów końcowych – posiadaczy polis – darmowe. Model biznesowy spółki zakłada, że koszty ponosić będą pośrednicy, którzy w początkowej fazie wykorzystają narzędzie przede wszystkim jako wygodny sposób dostarczania klientom polis w formie elektronicznej. Za pomocą Insletu będzie można bowiem przesłać klientowi propozycję polisy, którą użytkownik apki, po zdalnej weryfikacji tożsamości, będzie mógł zdalnie podpisać.

Insurtech ma już za sobą pilotażowe wdrożenie w kancelarii brokerskiej Capital Brokers Insurance Group (której właściciele mają udziały w spółce Inslet).

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies