Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
UniCredit i MasterCard wdrożą mPosy w Alianz-Tiriac

To pierwsza firma ubezpieczeniowa w Rumunii i jedna z pierwszych na świecie, która zastosowała takie rozwiązanie

UniCredit Bank wspólnie z MasterCardem i operatorem platformy rozliczeniowej GoSwiff zaopatrzą 2800 agentów ubezpieczeniowych rumuńskiego Alianz-Tiriac w przenośnie terminale do akceptacji kart.

Przeczytajcie także: Drugie życie mPOS-a. Tym razem ma szansę być dłuższe

Z komunikatu wydanego przez partnerów tego projektu wynika, że w ten sposób Alianz-Triac stanie się pierwszą w Rumunii agencją ubezpieczeniową, która umożliwi klientom wpłacanie składek bezpośrednio u sprzedawców polis.

Firma liczy, że dzięki temu wzrośnie liczba sprzedanych ubezpieczeń. Terminale będą bowiem połączone z aplikacją na smartfonie, która oprócz przyjmowania płatności umożliwi agentom dostęp do wszystkich informacji koniecznych do przygotowania umowy i np. zaproponowania promocyjnej stawki. Dzięki temu będą mogli zakończyć całą transakcję już podczas pierwszego spotkania z klientem.

Przeczytajcie także: Ubezpieczenia trafią do aplikacji bankowych

O ile aplikacje i płatności mobilne szybko wkraczają do świata finansów, to firmy ubezpieczeniowe we wdrażaniu nowych technologii pozostały przez ostatnie lata daleko w tyle np. za bankami. W Polsce to właśnie banki na szerszą skalę rozpoczęły sprzedaż polis bezpośrednio ze smartfonów. W ten sposób ubezpieczenie możecie już kupić w BZ WBK czy mBanku, a wprowadzenie podobnego rozwiązania zapowiedziały kolejne instytucje, np. Millennium. Natomiast tylko nieliczne polskie firmy ubezpieczeniowe takie jak np. Warta czy Grupa Europa podjęły nieśmiałe próby, by zbliżyć się do klientów chcących wykorzystywać smartfony bądź tablety do zakupu bądź obsługi polis.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies