Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Google może zainwestować w neobank. Na celownik należącego do tej firmy funduszu trafił fintech Monzo

Monzo ma nadzieję zamknąć najnowszą rundę finansowania jeszcze w tym roku

Fintech Monzo prowadzi rozmowy w kwestii kolejnej rundy finansowania. Firma mogłaby w niej pozyskać kilkaset milionów dolarów, co pozwoliłoby wycenić biznes na ponad pięć miliardów dolarów. Prawdopodobnie byłaby to ostatnia runda przed giełdowym debiutem, a przewodzić jej może CapitalG, o czym donosi Sky News.

Przeczytajcie także: ZEN wprowadza nowy cennik

CapitalG nie jest instytucją znaną szerzej w Polsce, ale wchodzi w skład holdingu Alphabet, do którego należy m.in. Google. To fundusz inwestycyjny działający na rynku od dekady (wcześniej działał pod nazwą Google Capital). Z jego strony internetowej można się dowiedzieć m.in., że do tej pory zainwestował przeszło 4 mld dolarów w 55 firm. Na tej liście są powszechnie znane marki jak Airbnb czy Lyft, ale nie brakuje też firm z sektora fintech: Stripe, Credit Karma, Robinhood czy Aye Finance.

Przeczytajcie także: Sunmi prezentuje terminale trzeciej generacji

Decydenci brytyjskiego fintechu chcą ponoć zamknąć transakcję przed końcem roku. Dla firmy byłby to spory sukces, bo ostatnie lata obfitowały w problemy. W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać m.in., że założony kilka lat temu bank cyfrowy notował wysokie straty, był zmuszony redukować zatrudnienie i bez powodzenia starał się o amerykańską licencję bankową. Przekładało się to na obniżenie wyceny biznesu, ale z tym akurat zmagał się cały rynek.

Lepsze perspektywy zaczęły się klarować w ubiegłym roku, gdy udziałowcem w banku został chiński potentat technologiczny Tencent. Gigant z Państwa Środka miał zainwestować w Monzo mniej niż 100 mln dolarów.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies