Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Usługa "Plany inwestycyjne" od XTB już dostępna w Polsce. Minimalna kwota wpłaty wynosi 50 zł

Usługa powstała z myślą o klientach zainteresowanych długoterminowym, pasywnym inwestowaniem

Spółka XTB uruchomiła na polskim rynku usługę Plany inwestycyjne. To narzędzie umożliwiające długoterminowe, pasywne inwestowanie. Klient może stworzyć do 10 portfeli inwestycyjnych i do każdego dopasować osobną strategię z wykorzystaniem ETF-ów.

Przeczytajcie także: Wonga wchodzi na rynek chwilówek

Exchange Traded Funds (ETF) to fundusze notowane na giełdzie i odzwierciedlające indeks cen wybranych kategorii akcji, surowców czy obligacji. Usługa XTB ułatwia wybór spośród kilkuset funduszy (w każdym portfelu może ich być maksymalnie dziewięć), ale też pomaga ulokować środki w oparciu o preferencje klienta: stopień ryzyka, jakie chce podjąć, czy określony przez niego horyzont inwestycyjny.

Minimalna kwota wpłaty wynosi 50 zł (w przypadku kont w innych walutach jest to 15 euro lub 15 dolarów). Przedstawiciele firmy deklarują, że narzędzie będzie udoskonalane – w nieodległej przyszłości pojawi się np. funkcja płatności cyklicznych, która pozwoli automatycznie doładowywać konta Planów inwestycyjnych: stałą kwotą i wedle harmonogramu ustalonego przez klienta. Ułatwi to systematyczne lokowanie nawet niewielkich kwot.

Przeczytajcie także: Przelewy24 i PeP mogą mieć nowego właściciela

Usługa Plany inwestycyjne zadebiutowała w połowie września na rynku rumuńskim, potem pojawiła się też w Czechach, Portugalii, Hiszpanii, we Włoszech oraz na Słowacji. Firma deklaruje, że to nie koniec – usługa ma być oferowana na kolejnych rynkach, także poza Europą.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies