Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Duża strata dla mBanku. Krzysztof Olszewski po 14 latach odchodzi z firmy i żegna się z branżą finansową

Olszewski na stanowisku rzecznika prasowego mBanku pozostanie do końca bieżącego roku

Wieloletni rzecznik prasowy mBanku Krzysztof Olszewski poinformował dziś w mediach społecznościowych, że wraz z końcem bieżącego roku odejdzie ze stanowiska. Opuści nie tylko mBank, ale i branżę finansową, choć ma nadal zajmować się komunikacją zewnętrzną. Nie zdradził jednak, w jakiej firmie. Nie wiadomo też, kto zastąpi go na stanowisku rzecznika mBanku – ogłoszono w tej sprawie wewnętrzną rekrutację.

Przeczytajcie także: Artur Sikora odchodzi z Santandera

Krzysztof Olszewski funkcję rzecznika prasowego oraz szefa komunikacji mBanku pełni od kilkunastu lat. Do instytucji trafił w 2009 r. Wcześniej był PR managerem w Open Finance. Studiował socjologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz marketing w Szkole Głównej Handlowej. Za jego kadencji w mBanku instytucja ta przeszła duże zmiany. Po pierwsze zintegrowano kilka funkcjonujących wcześniej oddzielnie marek (MultiBank, BRE i mBank) oraz wprowadzono kompletnie nowy serwis i aplikację, tzw. nowy mBank. Instytucja zdecydowała się także na nawiązanie strategicznej współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Przeczytajcie także: ING zmienił stronę logowania na rachunki

Obecnie w biurze prasowym mBanku, oprócz Olszewskiego, pracują Emilia Kasperczak, Piotr Rutkowski oraz Krzysztof Drozd. Do niedawna była tam także Kinga Wojciechowska-Rulka, która w maju 2022 r. przeszła do komunikacji wewnętrznej mBanku. Osoby te mają prawdopodobnie największe szanse na zajęcie fotela zwalnianego przez urzędującego jeszcze rzecznika.

Co ciekawe Olszewski nie jest pierwszym wieloletnim rzecznikiem prasowym w polskiej bankowości, który w tym roku zdecydował o zmianie pracodawcy. W sierpniu podobną decyzję podjął Artur Sikora, od 2007 r. w Santanderze. Obecnie najdłużej urzędującym rzecznikiem w bankowości pozostaje Piotr Utrata, który w ING pracuje od 2005 r.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies