Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Cezary Stypułkowski: w nowej strategii Commerzbanku nie będzie sprzedaży mBanku

O tym, że niemiecki Commerzbank porzucił plany pozbycia się swojego polskiego biznesu, powiedział podczas dzisiejszej konferencji wynikowej prezes mBanku Cezary Stypułkowski

Wygląda na to, że niemiecki Commerzbank na razie pozostanie właścicielem jednego z największych prywatnych banków na polskim rynku. Prezes mBanku Cezary Stypułkowski powiedział podczas dzisiejszej konferencji wynikowej, że nie spodziewa się, by większościowy właściciel sprzedał swoje udziały. Stypułkowski podkreślił, że w najbliższym czasie Commerzbank zaprezentuje nową strategię, w której prawdopodobnie nie uwzględni planów sprzedaży mBanku.

Przeczytajcie także: mBank może znowu zostać wystawiony na sprzedaż

Comerzbank już w 2019 r. chciał wycofać się z zaangażowania w swoją polską spółkę, a pieniądze ze sprzedaży miały zasilić proces restrukturyzacji niemieckiej grupy. Początkowo wydawało się, że chętnych na zakup będzie wielu, natomiast ostatecznie w walce o mBank miał zostać wówczas tylko jeden – Pekao.

Przeczytajcie także: PKO pracuje nad wdrożeniem kluczy U2F

Nieoficjalnie mówiło się, że cena zaproponowana przez państwowy bank miała być niewystarczająca dla Commerzbanku. Ale ówczesne rozmowy zbiegły się w czasie z wybuchem pandemii koronawirusa i widmem kryzysu gospodarczego, co nie sprzyjało uzyskaniu wysokiej ceny aktywów oraz decyzjom inwestycyjnym. W połowie 2021 r. Reuters opublikował materiał, z którego wynikało, że Niemcy mogą ponownie wystawić swoje polskie aktywa na sprzedaż.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies