Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Jeden z operatorów płatności za parkowanie w Warszawie będzie miał nowego właściciela. Flowbird zostanie przejęty

W mijającym tygodniu ogłoszono plan połączenia firm Flowbird i EasyPark

Z opublikowanego dwa dni temu komunikatu prasowego wynika, że spółka EasyPark z siedzibą w Sztokholmie, zamierza przejąć francuską firmę Flowbird. Transakcja dojdzie do skutku po zatwierdzeniu przez organy regulacyjne. Oba podmioty nie zdecydowały się na upublicznienie warunków finansowych przejęcia.

Przeczytajcie także: OpenApp chce zrobić konkurencję do InPost Pay

Z punktu widzenia czytelników cashless.pl transakcja może być interesująca, gdyż Flowbird od kilku lat rozwija swoje usługi także w Polsce. Oferuje m.in. aplikację mobilną, za pomocą której można opłacać postój w strefach parkowania w kilkunastu miastach w kraju, w tym w największej, w Warszawie. Natomiast EasyPark, który w swoim portfelu usług obok płatności za parkowanie ma także m.in. ładowarki samochodów elektrycznych, działa w kilkudziesięciu krajach świata, w tym w kilkunastu w Europie. Na tej liście nie ma jednak Polski.

Przeczytajcie także: 200 miast, w których za parkowanie można płacić aplikacją

Jeśli chodzi o polski rynek aplikacji do płatności za parkowanie, to jest on dość rozdrobniony. Pierwsze skrzypce grają na nim polskie fintechy SkyCash i mPay oraz wywodzący się z Niemiec operator aplikacji moBiLet. Do drugiej ligi zaliczyć można, oprócz opisywanego tu wyżej Flowbirda, także AnyPark (wcześniej Pango), City Park App, CityPark czy ePark. Pojawia się więc pytanie, czy przy bardzo niskich marżach, występujących w sferze płatności mobilnych za parkowanie, na rynku tym także w Polsce dojdzie do konsolidacji.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies