Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
N26 opuszcza kolejny wielki rynek. Niemiecki fintech zamierza skupić się na rozwoju w Europie

Przed dwoma laty firma zrezygnowała z działalności w USA, teraz zakończyła testy w Brazylii

Fintech N26 poinformował o zakończeniu działalności w Brazylii. Podmiot funkcjonował na tym rynku przez dwa lata, ale nie wyszedł poza fazę testową – z jego usług mogła korzystać ograniczona grupa klientów. Firma wyjaśnia w komunikacie, że teraz zamierza się skupić na rozwoju w Europie.

Przeczytajcie także: KNF ma nową stronę internetową

Przed dwoma laty, gdy N26 pojawił się w Brazylii, ogłosił wycofanie się z rynku amerykańskiego. Już wtedy firma tłumaczyła swój ruch chęcią skupienia się na rozwoju biznesu w Europie, więc trudno stwierdzić, dlaczego na decyzję o zakończeniu eksperymentu w Ameryce Południowej trzeba było czekać tyle czasu. Warto też przypomnieć, że jeszcze na początku 2020 roku firma informowała o wyjściu z Wielkiej Brytanii, co miało być następstwem brexitu.

Wywodzący się z Niemiec fintech działa obecnie na ponad 20 rynkach europejskich, w tym w Polsce. Firma podaje, że obsługuje 8 mln klientów. Powstały przed dekadą podmiot przedstawia swoje usługi jako proste bankowanie mobilne z kilkoma rodzajami kont, ale też np. ubezpieczeniami czy kryptowalutami.

Przeczytajcie także: Klarna przymierza się do giełdowego debiutu

Na koniec warto zaznaczyć, że N26 nie jest jedynym europejskim fintechem, który zderzył się z problemami poza Starym Kontynentem. Przed dwoma laty okazało się, że licencji bankowej w USA nie dostanie Monzo (chociaż niedawno firma wróciła do planów zintensyfikowania ekspansji na tym rynku), na podobną przeszkodę trafił też Revolut. Ten ostatni ma jednak kłopot z uzyskaniem licencji bankowej nawet na rodzimym rynku.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies