Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Softpos już dostępny na iPhone'ach w Europie. Na razie Worldline uruchomił go w Holandii

Worldline rozwija swój terminal aplikacyjny na bazie rozwiązania polskiego fintechu Sotfpos.eu, którego jest większościowym udziałowcem

Poszerza się dostępność usługi Tap to pay na urządzeniach z systemem iOS w Holandii. Do grona podmiotów umożliwiających użytkownikom iPhone’ów przyjmowanie płatności za pomocą ich smartfonów od Apple dołączył Worldline.

Przeczytajcie także: mBank nie będzie sprzedany

Holandia jest pierwszym krajem europejskim, w którym terminal aplikacyjny Worldline Tap on Mobile został udostępniony użytkownikom urządzeń z system iOS. Natomiast nieco ponad rok temu analogiczne rozwiązanie wdrożono w Australii.

Dzięki funkcji Tap to pay i aplikacji Worldline posiadacze iPhone’ów mogą przyjmować na swoim urządzeniu płatności zbliżeniowe – zarówno dokonywane plastikową kartą, jak i za pomocą portfeli cyfrowych takich jak Apple Pay czy Google Pay. Analogiczne rozwiązania w Holandii oferują już Adyen, SumUp, Revolut, Viva Wallet i myPOS.

Przeczytajcie także: Dane z rachunków bankowych w Apple Wallet

Choć softposy rozwijane są już od dłuższego czasu, to długo mogły funkcjonować tylko na urządzeniach z systemem Android. Apple nie zgadzało się bowiem na to, by jego telefony mogły być wykorzystywane jako terminale płatnicze. W końcu koncern zmienił jednak strategię i w maju zeszłego roku usługa Tap to pay zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych. Potem udostępniono ją kolejno w Australii, na Tajwanie, a następnie w Wielkiej Brytanii i Holandii. Można się spodziewać, że wkrótce pojawi się na kolejnych europejskich rynkach.

A terminal aplikacyjny Worldline’a to w istocie narzędzie opracowane przez polską firmę Softpos.eu. Worldline wykupił w niej większościowe udziały jesienią 2022 r., o czym mogliście przeczytać w tekście: Polski Softpos.eu z potężnym właścicielem. W spółkę zainwestowała firma Worldline. Od tej pory oprogramowanie rozwijane jest pod marką nowego właściciela.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies