Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Akcje Zalando i Adidasa już w aplikacji Revoluta. Fintech poszerzył ofertę inwestycyjną

Klienci Revoluta mogą teraz handlować ułamkowymi akcjami ponad 70 spółek notowanych w Europie

Revolut poszerzył swoją ofertę inwestycyjną. Jego klienci w Polsce mogą kupować i sprzedawać ułamkowe akcje ponad 70 notowanych w Europie spółek, np. takich jak: Zalando, Adidas, Adyen, Borussia Dortmund, Deutsche Lufthansa, ING czy Siemens. Wcześniej na inwestycyjnej platformie na podobnych zasadach można już było handlować papierami 2200 spółek z giełdy nowojorskiej i 150 funduszy ETF.

Revolut wprowadził też zlecenia stałe. Nowa funkcja ma ułatwić zarządzanie aktywami. Teraz w aplikacji można ustawić termin i częstotliwość zakupów.

Przeczytajcie także: Fundusze ETF od spółki XTB debiutują w kolejnych krajach

Fintechowy brytyjski bank pobiera opłaty za przeprowadzane w jego aplikacji transakcje. Zależnie od posiadanego planu, klienci Revoluta mogą zlecić jedną (plan Standard), trzy (plan Plus), pięć (plan Premium) lub 10 (plan Metal i Ultra) bezprowizyjnych transakcji w miesiącu. Po wykorzystaniu limitu za każdą kolejną tego typu operację zapłacą 0,25 proc. (lub 0,12 proc. w planie Ultra), jednak nie mniej niż 1 euro. Revolut pobiera także opłatę depozytową w wysokości 0,12 proc. rocznej wartości aktywów.

Revolut zapowiada, że wkrótce na liście inwestycyjnej pojawi się więcej europejskich spółek. – Pracujemy także nad kolejnymi premierami produktów inwestycyjnych. Rozważamy udostępnienie usługi robo-advisory, obligacji skarbowych, inwestycyjnych funduszy wzajemnych (mutual funds), platformy inwestycyjnej dla bardziej doświadczonych inwestorów – zdradza Rolandas Juteika, manager odpowiedzialny za platformę inwestycyjną Revoluta. Dodaje, że kolejny nowy produkt zaprezentuje klientom jeszcze w tym roku.

Przeczytajcie także: XTB wprowadza do oferty akcje ułamkowe

Revolut przypomina także, że handel akcjami wiąże się z wysokim ryzykiem. Dlatego klienci, zanim podejmą jakiejkolwiek decyzje, powinni zapoznać się z dokumentem opisującym ryzyka inwestycyjne. Platformę inwestycyjną w aplikacji Revoluta obsługuje jego spółka Securities Europe UAB. Podmiot posiada europejską licencję i jest regulowany przez Bank Litwy.

Revolut nie jest pierwszym podmiotem w Polsce, który zaoferował klientom zakup ułamkowych akcji europejskich spółek. W maju tego roku podobne rozwiązanie wprowadziła spółka XTB. W jej przypadku inwestowanie rozpoczyna się już od 10 zł. Ułamki tej samej akcji są sumowane w ramach jednego portfela inwestycyjnego. Gdy suma osiągnie wartość całkowitą, inwestor staje się właścicielem akcji danej spółki. Wcześniej dysponuje tylko prawem powierniczym, a właścicielem papieru jest XTB. Więcej o tym przeczytacie w tekście XTB ułatwia inwestowanie. Spółka wprowadza do oferty akcje ułamkowe.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies