Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
U kurierów GLS za przesyłki pobraniowe już zapłacicie kartą. Korzystają z aplikacji PolCard Go

PolCard Go to terminal aplikacyjny przygotowany przez Fiserv. Ogłoszone dzisiaj wdrożenie softposa nie jest pierwszym, przeprowadzonym przez Fiserv wraz z firmą kurierską

U ponad 2 tys. kurierów GLS można już płacić kartą za przesyłki odbierane za pobraniem. To efekt udostępnienia kurierom aplikacji płatniczej PolCard Go przygotowanej przez Fiserv.

Przeczytajcie także: Polskie ePłatności wprowadzają softposa

Wcześniej osoby zamawiające przesyłki za pobraniem musiały mieć przygotowaną gotówkę, ewentualnie mogły zapłacić Blikiem. Teraz firma GLS zdecydowała się rozszerzyć zestaw akceptowanych metod płatności o zbliżeniowe płatności kartą, telefonem czy smartwatchem, realizowane za pomocą aplikacji PolCard Go.

Aplikacja PolCard Go zamienia smartfon lub tablet w terminal i umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowych. Można ją zainstalować na urządzeniu z modułem NFC i systemem Android w wersji 8.1 lub wyższej. Dzięki temu rozwiązaniu kurierzy nie muszą nosić dodatkowych urządzeń płatniczych, aby przyjmować należności kartą. Dodatkowo GLS zdecydował się na zintegrowanie softposa z własną aplikacją kurierską. Dzięki temu cały proces opłacania przesyłki jest zautomatyzowany, a kurier nie musi m.in. ręcznie wpisywać kwoty pobrania.

Przeczytajcie także: Bonusy dla płacących PayEye w internecie

Warto przypomnieć, że to już kolejne wdrożenie terminala aplikacyjnego PolCard Go w branży kurierskiej. Wcześniej w tą apkę wyposażonych zostało prawie 5 tys. kurierów DHL Parcel.

Jak wynika z danych zebranych przez cashless.pl, na koniec minionego roku Polcard był największym operatorem softposów w Polsce. Wówczas na rynku było 5 tys. terminali aplikacyjnych tej firmy, 3,5 tys. ING, niespełna tysiąc Elavonu i 0,2 tys. ITCARD. Informacje takie jak dzisiejsza pozwalają zakładać, że na koniec tego roku firmy pochwalą się istotnie większymi sieciami. Jednocześnie zwiększa się liczba podmiotów oferujących softposy. Tylko w ostatnich dniach mogliście przeczytać o wprowadzeniu na rynek terminala aplikacyjnego PepPay (od Polskich ePłatności), a także o pojawieniu się terminala ITCARD w ofercie Volkswagen Banku.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies