Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
6 banków, które płacą za otwarcie u nich rachunku. Nawet 500 zł

Przy odrobinie wysiłku możecie dostać od banku kilkaset złotych i mieć satysfakcję, że tym razem to Wy go oskubaliście...

Jak najprościej zarobić na posiadaniu ROR? Odsetki? Zapomnijcie, tych już nie płaci prawie nikt. Moneyback? To znacznie lepszy pomysł, w kilku bankach wciąż działają takie programy. Ale jest jeszcze prostszy sposób. Część instytucji cyklicznie powtarza promocje, w których całkiem przyjemną premię można dostać za samo otwarcie konta osobistego połączone z minimalną aktywnością.

Zanim przejdę do szczegółowych opisów takich ofert, najpierw kilka ogólnych uwag. Wszystkie opisywane przez mnie programy są kierowane do nowych klientów. Tyle że już definicja nowego klienta może być kompletnie inna w każdym banku. "Nowym" zawsze będzie ktoś, kto nigdy nie korzystał z usług danej instytucji, ale nie tylko. Zazwyczaj status nowego klienta ma też osoba, która kiedyś posiadała rachunek, ale odpowiednio dawno z niego zrezygnowała. O tym, jak długa musi być ta przerwa, każdy bank decyduje indywidualnie. Zdarza się, że wystarczy rok, ale niekiedy wymagane są nawet trzy lata.

Przeczytajcie także: Na wakacjach nie szukajcie bankomatu tylko sklepu

Co musi zrobić klient uznany przez bank za nowego, by zyskać premię? Oczywiście otworzyć konto. Niekiedy można to zrobić w dowolny sposób, ale są też banki, które wymagają np. użycia specjalnego internetowego formularza powiązanego z daną promocją. Jednak samo otwarcie rachunku to zbyt mało. Dodatkowo trzeba wykazać się pewną aktywnością. Zazwyczaj banki wymagają od klientów płacenia kartą w sklepie, czasem żądają też zapewnienia stałych wpływów na rachunek. Rzadziej zdarza się, by oczekiwały korzystania z aplikacji mobilnej, zapewnienia wpływów z tytułu wynagrodzenia lub zamknięcia konta w innym banku. Opisując dostępne promocje, wskazałem wszystkie te warunki.

Wysokość premii nie zawsze jest proporcjonalna do stopnia trudności zadania, jakie bank stawia przed klientem. Bywa, że na 50 złotych trzeba się mocno napracować, ale trafiają się też programy, w których bez większego wysiłku można zyskać kilkaset złotych. Wreszcie opisując dostępne promocje, brałem pod uwagę tylko programy ogólnodostępne – a więc pomijam takie, gdzie bank oferuje bonusy np. tylko studentom albo tylko beneficjentom programu Rodzina 500+. Ponadto interesowały mnie tylko takie oferty, w których chociaż część nagrody jest wypłacana żywą gotówką. Jeśli w zamian za otwarcie konta bank proponuje kupony rabatowe na usługi jednego, wymienionego z nazwy partnera, to takie promocje pominąłem.

mBank – do 500 złotych

Promocja mBanku jest przeznaczona tylko dla klientów "naprawdę nowych", a więc osób, które nigdy nie posiadały tam rachunku. Biorąc pod uwagę, jak popularny jest to bank, to poważne ograniczenie. A szkoda, bo do zdobycia jest aż 500 zł. Pierwsze 10 zł bank wypłaca za samo założenie eKonta z taryfą standard lub plus i aktywowanie go poprzez aplikację mobilną nie później w ciągu doby od otwarcia rachunku.

Następnie przez pięć kolejnych miesięcy możecie dostawać po 50 zł premii za płatności kartą debetową w sklepach stacjonarnych i płatności Blik - bank zwraca 2 proc. kwot wydanych kartą i 4 proc. kwot wydanych mobilnie. Jednak uwaga, aby premia została wypłacona, na rachunek musi wpływać minimum 1000 zł miesięcznie (pod uwagę nie są brane przelewy z innych kont uczestnika promocji). Wreszcie dodatkowe 240 zł możecie zainkasować za łączne spełnienie wszystkich tych warunków. Do promocji można przystąpić najpóźniej 1. sierpnia br.

Bank Millennium – do 420 złotych gotówką

Z promocji skorzystać mogą osoby, które od 1.04.2015 r. nie posiadają w banku ROR ani rachunku technicznego. Na 360 zł składa się sześć miesięcznych premii po 60 zł, jakie można dostać za płacenie kartą (zwrot 2 proc. wydanych kwot, do 30 zł miesięcznie) i za wykonywanie płatności Blik (zwrot 5 proc. wydanych kwot, również do 30 zł miesięcznie).

Są i dodatkowe warunki: premię otrzymacie, jeżeli w danym miesiącu przynajmniej raz zapłacicie kartą, zapewnicie minimum 1000 zł wpływu na konto (ten warunek nie dotyczy Kont 360° Student, które również są objęte promocją) i przynajmniej raz zalogujecie się do aplikacji mobilnej. Musicie też wyrazić wymagane przez bank zgody marketingowe. Aby wziąć udział w promocji, umowę o prowadzenie konta trzeba podpisać do 4.07.2016 r. Wysokość nagrody za otwarcie konta w Millennium możecie jeszcze zwiększyć. Dodatkowe 60 zł dostaną osoby, które otworzą rachunek z polecenia dotychczasowego klienta.

Credit Agricole – do 350 złotych

Ten bank lubi zaskakiwać promocjami dla otwierających konto. Nie tak dawno za otwarcie i używanie rachunku można było, przynajmniej w teorii, dostać nawet 1000 złotych, a więc znacznie więcej, niż u konkurentów (choć i warunków do spełnienia było tam wyjątkowo dużo). Tym razem jest jeszcze dziwniej. W obecnej promocji najwięcej zyskają klienci, którzy po jej zakończeniu... zrezygnują z usług banku. Ale po kolei.

Przeczytajcie także: Sprawdźcie co musicie zrobić sprzedając smartfona

Oferta jest kierowana do nowych klientów, czyli takich, którzy w ciągu minionego roku nie posiadali w banku konta w pakiecie innym niż Pakiet Depozytowy. Podstawową premię, w wysokości 250 zł, bank wypłaca za przeniesienie konta do Credit Agricole, poinformowanie pracodawcy, by właśnie na ten rachunek przelewał wynagrodzenie i zapewnienie przez 3 miesiące wpływów w wysokości minimum 1500 zł miesięcznie. Niezwykle ważne jest tu słowo "przeniesienie": otwierając rachunek, musicie upoważnić CA do zamknięcia w Waszym imieniu konta w innym banku.

Znacznie ciekawsza jest druga część promocji. Jeśli spełnicie łącznie trzy warunki: zapewnicie 1500 zł wpływów na konto przez sześć miesięcy, w siódmym albo ósmym miesiącu złożycie w innym banku wniosek o przeniesienie rachunku – tym razem z CA do tamtej instytucji i poinformujecie Credit Agricole, dlaczego nie jesteście zadowoleni z jego usług, to otrzymacie kolejne 100 zł. Razem można więc zyskać 350 zł. Do tej mocno nietypowej promocji można przystąpić do 31.07.2016 r.

BZ WBK – 100 złotych plus podwyższone oprocentowanie

Tylko do czwartku, 30. czerwca, można zarejestrować się w promocji BZ WBK, w której można zyskać 100 zł premii oraz dodatkowo niestandardowo wysokie oprocentowanie na rachunku. Oferta jest kierowana do osób, które nie mają ani nie miały konta w tym banku od 15. sierpnia 2015 r. Jak już wspomniałem, do promocji możecie się zgłaszać do końca czerwca.

Natomiast do końca sierpnia macie czas na spełnienie postawionych przez bank warunków. W tym czasie musicie otworzyć rachunek i wykonać minimum sześć płatności bezgotówkowych. Sto złotych premii otrzymacie do końca września. Dodatkowo do końca czerwca 2017 r. bank będzie naliczał aż 4 proc. odsetek w skali roku od oszczędności nieprzekraczających 4 tys. zł.

ING – 100 złotych

To oferta, w której premia jest łatwo dostępna, ale niezbyt wysoka. W dodatku na jej wypłatę będziecie musieli sporo poczekać. W promocji Kont Direct ING Banku mogą wziąć udział osoby, które nie posiadały tam konta osobistego po 31.12.2014 r. Aby otrzymać premię w wysokości 100 zł, należy do końca sierpnia otworzyć ROR i konto oszczędnościowe, a do końca roku – wydać kartą minimum 1000 zł.

Warto jednak płacić kartą częściej, bo na zwolnienie z opłaty za plastik mogą liczyć dopiero klienci wydający plastikiem 300 zł miesięcznie. Stuzłotowa premia zostanie wypłacona w styczniu przyszłego roku, przelewem na konto oszczędnościowe.

Inteligo – 100 złotych w ramach programu poleceń

Ten program różni się od wszystkich opisanych powyżej jednym istotnym punktem. Jeśli chcecie dostać premię od PKO BP za otwarcie Konta Inteligo, musicie skorzystać z rekomendacji kogoś, kto już ma taki rachunek. We wniosku o otwarcie konta trzeba będzie wpisać kod polecający otrzymany od tej osoby. Inne zasady promocji są już raczej standardowe. Jest ona przeznaczona dla osób, które nie posiadają ani nie posiadały Konta Inteligo przynajmniej od trzech lat. Za otwarcie konta nowy klient dostanie 100 zł, pod warunkiem, że w ciągu 30 dni od otwarcia rachunku wyda kartą minimum 200 zł i dodatkowo zapłaci minimum 10 zł z użyciem bankowej aplikacji mobilnej.

KATEGORIA
PORADNIKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies