Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wystartował BlokPark. Udostępnia blokady i aplikację mobilną do rezerwowania miejsc parkingowych

Aplikacja BlokPark umożliwia rezerwację miejsca parkingowego, zdalne sterowanie blokadą oraz opłacenie postoju

Rozwiązanie polskiego startupu BlokPark, umożliwiające zarządzanie miejscami parkingowymi, jest już dostępne. To projekt, o którym w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać niecały rok temu – teraz już mogą po niego sięgać firmy i instytucje. Na przestrzeni najbliższych miesięcy planowane jest również umożliwienie zakupu blokad BlokPark przez klientów indywidualnych, na własny użytek, np. by zarabiać na swoim miejscu parkingowym podczas nieobecności w domu.

Przeczytajcie także: System Fala wszedł w fazę rozruchu

BlokPark to rozwiązanie, które składa się z fizycznych blokad parkingowych, zasilanych za pomocą energii słonecznej, oraz aplikacji mobilnej, która umożliwia rezerwację miejsca postojowego, zdalne sterowanie urządzeniem oraz opłacenie postoju. System ma stanowić odpowiedź na problemy z parkowaniem w centrach miast, galeriach handlowych, biurowcach, przy lokalach usługowych, a także na osiedlach mieszkaniowych. A przemawiać ma za nim wygoda użytkowania i pewność rezerwacji miejsca. Zapewnia ją blokada, która uniemożliwia zaparkowanie nieuprawnionym. Po przybyciu na miejsce kierowca zwalnia blokadę, bez wysiadania z samochodu – robi to bowiem za pomocą aplikacji mobilnej, która generuje wirtualny klucz do opuszczenia blokady.

Wysokość opłaty za postój zależy od właściciela blokady, a wszelkie rozliczenia odbywają się w aplikacji mobilnej BlokPark. Co istotne, użytkownik płaci na podstawie rzeczywistego czasu korzystania z miejsca parkingowego. Jest on liczony od momentu odblokowania zapory do wyjazdu z miejsca parkingowego.

Przeczytajcie także: Wiener Drive – nowa oferta telematyczna

– Właściciele lub zarządcy miejsc parkingowych dla większej liczby aut otrzymują narzędzie sprawnego zarządzania zarówno pojedynczymi miejscami parkingowymi, jak i dużymi parkingami, a także udostępniania miejsc parkingowych uprawnionym przez nich użytkownikom na zasadach bezpłatnych lub płatnych. Unikają tym samym chaosu na zarządzanych przez siebie parkingach i zyskują pełną kontrolę nad posiadanymi miejscami. Mogą także bezpłatnie lub odpłatnie, jeśli taka jest ich decyzja, udostępniać swoje miejsce parkingowe innym kierowcom i dodatkowo na tym zarabiać – wyjaśnia Paweł Wieczorek, pomysłodawca oraz członek zarządu spółki BlokPark.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies