Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rankomat.pl trafi pod skrzydła grupy Netrisk. Duża fuzja na europejskim rynku porównywarek internetowych

Oprócz Rankomatu do portfolio grupy Netrisk dołączą też czeskie Epojisteni.cz i Srovnejto.cz oraz słowackie Superpoistenie.sk. Warunki transakcji nie zostały ujawnione

Duża fuzja na rynku porównywarek internetowych. Swoje siły zdecydowały się połączyć grupa Bauer Media, do której w Polsce należy Rankomat.pl, oraz węgierska grupa Netrisk (jej inwestorem jest MCI Capital), działająca w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Fuzja obejmie działalność prowadzoną w sześciu krajach.

Przeczytajcie także: Sprawdzonapolisa.pl zaczęła sprzedaż ubezpieczeń

Przedmiotem transakcji będą porównywarki Bauera z regionu CEE: Rankomat.pl (Polska), Epojisteni.cz i Srovnejto.cz (Czechy) oraz Superpoistenie.sk (Słowacja), które dołączą do portfolio grupy Netrisk, obejmującej Netrisk.hu (Węgry), Durchblicker.at (Austria), Klik.cz (Czechy), Netfinancie.sk (Słowacja) i Edrauda.lt (Litwa). Fuzja ma stworzyć porównywarkę internetową o znaczącej skali w Europie, a także przynieść dodatkowe oszczędności czasu i pieniędzy konsumentom.

Dzięki połączeniu rozszerzona grupa Netrisk ma obsługiwać większy rynek, obejmujący ok. 80 mln potencjalnych klientów w sześciu krajach. Grupa Bauer Media będzie zaś partnerem strategicznym z dużym, choć niewiększościowym udziałem w tym biznesie, jednocześnie zamierza dalej rozwijać swoje marki w pozostałych krajach europejskich (Hiszpanii, Szwecji, Norwegii i Finlandii). TA Associates, obecny większościowy inwestor Netrisk, pozostanie nim także w firmie po połączeniu, podczas gdy MCI Capital zachowa mniejszościowy pakiet udziałów. Transakcja zostanie sfinalizowana po spełnieniu wymogów prawnych, a jej warunki finansowe nie zostały ujawnione.

Przeczytajcie także: Najwięksi w ubezpieczeniach

Grupa Netrisk od kilku lat intensywnie rozwija się w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a czym mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl przy okazji jej wejścia do Austrii czy na Litwę. Intensywna ekspansja w regionie prowokowała pytania, czy zagości również na rynku polskim, a dodatkowo podsycał je fakt, że szefem grupy Netrisk dwa lata temu został Polak – Robert Sokołowski. To menedżer dobrze znany w branży ubezpieczeniowej, który odpowiadał na wprowadzenie na polski rynek Proamy, a następnie prezesował również w Generali.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies