Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
VeloBank wprowadza nową metodę odblokowania dostępu do bankowości internetowej: uwierzytelnienie mObywatelem

Uwierzytelnienie mObywatelem ma być alternatywą dla pytań weryfikacyjnych

VeloBank wprowadził nowe rozwiązanie dla klientów, którzy zapomnieli swojego loginu czy hasła do bankowości internetowej lub potrzebują odblokować do niej dostęp. Będą oni mogli do tego celu wykorzystać aplikację mObywatel – zamiast standardowego odpowiadania na pytania weryfikacyjne.

Przeczytajcie także: Eksperci krytykują nowe funkcje mObywatela

Bank zapewnia, że jest to metoda bezpieczna i łatwa. Klient, który chce odblokować dostęp do swojego serwisu transakcyjnego, przypomnieć login oraz zresetować hasło, powinien wybrać na stronie logowania do bankowości odpowiednią opcję, a następnie przekazać swoje dane za pośrednictwem mObywatela. Po zalogowaniu do rządowej apki, użytkownik wybiera z dolnego menu ikonę "kod QR" i klika "zeskanuj". Dane z mObywatela są przekazywane do banku, który może w ten sposób uwierzytelnić klienta. Aby dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo rozwiązania, proces wymaga jeszcze wpisania przez klienta kodu otrzymanego w wiadomości SMS.

Przeczytajcie także: Comperia będzie się starać o status KIP

Tym sposobem można przypomnieć sobie login, zresetować hasło lub przywrócić zablokowany dostęp do bankowości internetowej, także podczas aktywacji aplikacji mobilnej.

To kolejne zastosowanie aplikacji mObywatel, jakie VeloBank wprowadził w obsłudze klienta. Wcześniej informowano o możliwości zdalnego założenia VeloKonta z wykorzystaniem rządowej apki, a także – podobnie jak w innych bankach – uwierzytelnianiu klientów odwiedzających placówki stacjonarne.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies