Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Duża zagraniczna umowa InPostu. Paczkomaty staną na 3,3 tys. stacji z szyldem Repsol

Współpraca dotyczy rynku hiszpańskiego, na którym InPost pojawił się w wyniku przejęcia firmy Mondial Relay

InPost poinformował o podpisaniu umowy z hiszpańskim koncernem naftowym Repsol. Firmy uzgodniły, że paczkomaty staną na terenie stacji wspomnianego podmiotu w całej Hiszpanii, a zatem w ponad 3,3 tys. lokalizacji.

Przeczytajcie także: InPost Pay coraz bliżej

Wywodzący się z Polski operator logistyczny wyjaśnia w komunikacie prasowym, że paczkomaty zainstalowane przy hiszpańskich stacjach benzynowych umożliwią nadanie, odbiór lub zwrot przesyłek. Możliwe będzie też dostarczanie paczek bezpośrednio między konsumentami. Podpisana umowa ma sprawić, że z usługi skorzystają także mieszkańcy obszarów oddalonych od ośrodków miejskich.

Zarządzany przez Rafała Brzoskę podmiot obecnie posiada w Hiszpanii ponad 5 tys. paczkomatów i punktów umożliwiających nadawanie i odbieranie paczek. Umowa z Repsol pozwoli skokowo zwiększyć liczbę automatów w tym kraju. Firma dodaje, że w blisko 10 krajach, w których obecnie działa, takich punktów ma przeszło 50 tys.

Przeczytajcie także: Polska Bezgotówkowa chce upowszechnić w Polsce Click to pay

W lipcu 2022 roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl o wprowadzeniu marki InPost na rynkach Półwyspu Iberyjskiego. Był to efekt rebrandingu przejętej w 2021 roku francuskiej marki Mondial Relay w tym regionie. Przed ponad rokiem grupa podawała, że w Hiszpanii posiada 3,2 tys. punktów odbioru paczek. Co ciekawe, w tamtym czasie informowano o podpisaniu umowy z innym operatorem stacji paliw – firmą Galp.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies