Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wprowadzali do obiegu fałszywe stuzłotówki. Policja aresztowała trzech mężczyzn z Dolnego Śląska

Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności

Sąd Rejonowy w Miliczu zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla trzech mężczyzn podejrzewanych o wprowadzanie do obiegu (lub usiłowanie tego czynu) oraz przechowywanie podrobionych banknotów o nominale 100 złotych. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytajcie także: Ruszyło Cachet Mobility

Jak wyjaśniła dolnośląska policja, ostatniego dnia sierpnia funkcjonariusze zostali wezwani do jednego ze sklepów spożywczych na terenie Milicza. Ze zgłoszenia wynikało, że klient próbował zapłacić za alkohol fałszywym banknotem. Okazało się też, że do podobnych zdarzeń doszło tego samego wieczoru w sklepach działających na dwóch miejscowych stacjach paliw. W jednym przypadku sprawcy udało się zmylić obsługę i puścić w obieg 11 podrobionych stuzłotówek.

Przeczytajcie także: Uniqa wprowadza minicasco

Jako pierwszego zatrzymano 21-letniego mieszkańca Milicza. W jego domu policjanci znaleźli sześć podrobionych banknotów o nominale 100 zł. Zatrzymano również jego 52-letniego ojca, któremu postawiono zarzut przechowywania w mieszkaniu fałszywych banknotów. Trzeci podejrzany, młody mieszkaniec tej samej gminy, został zatrzymany w pobliżu Łodzi. W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli aż 74 podrobione banknoty (każdy o nominale 100 złotych).

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies