Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klienci z Belgii znów mogą korzystać z usług Binance. Umożliwił to polski oddział globalnej giełdy kryptowalut

Funkcjonowanie belgijskiej filii Binance kilka miesięcy temu wstrzymał lokalny regulator

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, poinformowała, że nadal świadczy usługi swoim belgijskim klientom. To informacja ciekawa także z polskiego punktu widzenia, ponieważ ich obsługą zajmie się spółka Binance Poland.

Przeczytajcie także: Pierwszy bank uznaje mDowód

W czerwcu br. belgijski regulator rynku, FSMA (Financial Services and Markets Authority) nakazał Binance zaprzestanie świadczenia usług związanych z cyfrowymi walutami. Instytucja tłumaczyła wówczas, że naruszono przepisy dotyczące AML (przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu). Podstawowy problem stanowiło obsługiwanie użytkowników spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Teraz firma wyjaśnia w swoim komunikacie, że klienci z Belgii mogą korzystać z platformy kryptowalutowej po zaakceptowaniu regulaminu właściwego dla Binance Poland. Jednocześnie podmiot zaznacza, że może wymagać od użytkowników przesłania dodatkowych informacji w ramach KYC (Know Your Customer, Poznaj Swojego Klienta), czyli procedury identyfikacyjnej. W ten sposób mają zostać spełnione wymogi regulatora, tym razem polskiego.

Przeczytajcie także: Do aplikacji eDO App dodano biometryczne potwierdzanie tożsamości

Spółka Binance Poland nie jest instytucją nową, działa już od kilku kwartałów. Kryptowalutowy gigant na początku roku przekonywał, że powołanie do życia spółki w Polsce oznacza, iż świadczone przez niego usługi są w pełni zgodne z lokalnymi standardami regulacyjnymi dla dostawców usług aktywów wirtualnych. Więcej na ten temat przeczytacie w tym tekście.

Na ten komunikat zareagowała dość szybko Komisja Nadzoru Finansowego, która przypomniała, że "nie licencjonuje, nie rejestruje ani nie nadzoruje giełd oraz kantorów kryptowalut". Jednocześnie regulator wyjaśnił, że w przypadku upadku podmiotów tego typu Urząd nie ma narzędzi umożliwiających pomoc poszkodowanym inwestorom.

Przeczytajcie także: Credit Agricole zmieni stronę logowania na konta

Oprócz Polski Binance zarejestrowała swoją działalność w kilku innych krajach UE, w tym: w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Szwecji, Cyprze i Litwie. Należy jednak dodać, że z kłopotami podmiot zmaga się nie tylko w Belgii – niedawno firma wstrzymała świadczenie usług dla klientów z Holandii, nie udało jej się też zdobyć odpowiedniej licencji u naszego zachodniego sąsiada. Obecnie trwa proces regulowania tego rynku na poziomie UE.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies