Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
150 euro za zagubiony lub opóźniony bagaż. Nowe ubezpieczenie w ofercie AirHelp

Wypłata jest niezależna od rzeczywistej wartości bagażu, a aby ją otrzymać, wymagany jest jedynie potwierdzenie zgłoszenia utraty walizek na lotnisku

AirHelp, firma wspierająca pasażerów w problemach z liniami lotniczymi, wprowadziła do swojej oferty ubezpieczenie bagażu: AirLuggage. Dzięki niemu podróżujący mogą liczyć na wypłatę 150 euro w przypadku zagubienia, opóźnienia lub uszkodzenia ich bagażu.

Przeczytajcie także: Bilety24 z ubezpieczeniem na wypadek rezygnacji z imprezy

Odszkodowanie ma trafić na konto pasażera w ciągu pięciu dni roboczych, a podróżujący nie musi dokumentować wartości swojego bagażu. Za każdą zagubioną lub dostarczoną z opóźnieniem walizkę czy plecak otrzyma wypłatę 150 euro, przy czym maksymalnie ubezpieczeniem można objąć 4 sztuki bagażu rejestrowanego, odprawione na nazwisko pasażera. Do wypłaty odszkodowania niezbędne jest jedynie podanie numeru raportu PIR (raport niezgodności własności), który otrzymają w punkcie zgłaszania zagubionego bagażu.

Nowe ubezpieczenie jest elementem pakietu AirHelp Plus Complete, czyli programu subskrypcyjnego, zapewniającego dostęp do wiedzy w zakresie praw pasażerów linii lotniczych oraz bieżące wsparcie w razie pytań związanych z opóźnieniem, zakłóceniem lub odwołaniem lotu. Roczny koszt takiego pakietu to obecnie 49,99 euro. Można go aktywować za pośrednictwem strony AirHelp.

Przeczytajcie także: Ubezpieczenia komunikacyjne w aplikacji Revoluta

AirLuggage jest kolejną usługą ubezpieczeniową, która znalazła się w portfolio AirHelp. Tuż przed wakacjami w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o wprowadzeniu przez firmę ubezpieczenia AirPayout. Gwarantuje ono wypłatę 100 euro w razie problemów z lotem, takich jak opóźnienie większe niż 3 godziny, odwołanie rejsu na mniej niż siedem dni przed planowaną datą odlotu lub jego przekierowanie na inne lotnisko niż było przewidziane. Ochronę gwarantuje brytyjski ubezpieczyciel Battleface.

Wypłata jest formą dodatkowej rekompensaty dla podróżujących, którzy niezależnie od tego świadczenia mają prawo ubiegać się o odszkodowanie od linii lotniczej.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies