Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Mono zmienia nazwy polskich spółek. Orokini to od teraz Stereopay

Mono to ukraiński bank mobilny, który pracuje nad wprowadzeniem swoich usług na polskim rynku pod marką Stereo

Kilka dni temu w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o tym, że na liście instytucji mogących zaoferować w Polsce Apple Pay znalazła się firma Stereo. W reakcji na to jeden z czytelników doniósł o zmianach przeprowadzonych w ostatnim czasie przez władze ukraińskiej spółki w Polsce. Znalazły one odzwierciedlenie w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Przeczytajcie także: W Polsce zastrzeżono nazwę Monetika

Po pierwsze obowiązująca dotąd nazwa Mono Prosta Spółka Akcyjna, pod jaką instytucja funkcjonowała od początku swojej historii w Polsce, została zmieniona na Stereo PSA. Z kolei należąca w 100 proc. do Stereo PSA spółka Orokini to od niedawna Stereopay. Podniesiono też jej kapitał zakładowy z minimalnego poziomu 5 tys. zł na ponad 100 tys. zł.

O Orokini mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl w marcu bieżącego roku, gdy została ona przez Komisję Nadzoru Finansowego wpisana do rejestru małych instytucji płatniczych. Tym samym Stereopay może świadczyć szereg usług płatniczych, w tym transferu pieniędzy. Natomiast w Ukrainie Stereopay to aplikacja do przesyłania pieniędzy z karty na kartę.

Przeczytajcie także: Duża aktualizacja aplikacji SGB Mobile

Po raz pierwszy o możliwości wejścia ukraińskiego banku na polski rynek mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl w ubiegłym roku. Instytucja zarejestrowała wówczas w Urzędzie Patentowym nazwę Monobank. Więcej informacji na temat planów ukraińskiego podmiotu pojawiło się natomiast w styczniu 2023 r. Wówczas ogłoszono, że pod marką Stereo oferowana będzie aplikacja mobilna do zarządzania rachunkiem i kartą. Tę drugą będzie można dodawać do cyfrowych portfeli. Użytkownicy apki Stereo będą też mogli korzystać z Blika, przelewów natychmiastowych i szeregu innych nowoczesnych usług finansowych.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies