Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Santander ostatecznie pożegnał karty Payback. Banki nie lubią niezależnych programów lojalnościowych

Santander nie wydaje nowych kart w programie Payback od 2016 r., ale klienci posiadający te plastiki wydane wcześniej, mogli z nich korzystać

Z tabeli opłat i prowizji Santander Bank Polska zniknęły karty wydawane w ramach współpracy z operatorem programu lojalnościowego Payback. Biuro prasowe instytucji podało, że ze względu na to, iż wszystkie wydane wcześniej karty utraciły ważność, zapisy o nich usunięto z cennika. To oznacza, że bank przestał wznawiać plastiki, których wydawanie zostało zakończone kilka lat temu.

Przeczytajcie także: BZ WBK rezygnuje z programu Payback

Przypomnę, że wiosną 2016 r. Santander (wtedy jeszcze działający jako BZ WBK), ogłosił, że przestaje wydawać nowe karty w ramach współpracy z Paybackiem. Z ówczesnych deklaracji wynikało, że karty wydane wcześniej mają być wznawiane. I rzeczywiście, jak zapewniają służby prasowe banku, działo się tak przez kilka kolejnych lat. Co ciekawe karty Payback wciąż znajdują się w cenniku Citi Handlowego. Instytucja od początku 2020 r. nie wydaje jednak nowych kredytówek powiązanych z tym programem.

Banki straciły zainteresowanie wydawaniem kart w ramach współpracy z operatorami zewnętrznych programów lojalnościowych po obniżce prowizji interchange wiele lat temu (to opłata ponoszona przez firmy przyjmujące płatność kartą na rzecz banków, wydawców kart). Ponadto atrakcyjność takich programów dla klientów jest znikoma, a na niewielkiej wartości nagrodę punkty zbierać trzeba nieraz latami. Banki wolą więc proponować własne rozwiązania lojalnościowe lub np. program Bezcenne Chwile, oferowany przez Mastercard.

Przeczytajcie także: Citi Handlowy żegna się z programem Payback

Co ciekawe jednak ostatnio bank Pekao ogłosił zamiar wprowadzenia do oferty kart wydawanych wspólnie z operatorem programu Miles & More. Uczestnicy programu będą mogli gromadzić mile za transakcje z użyciem wybranych produktów, w tym kartą kredytową z żubrem. Punkty będzie można zbierać nie tylko przy zakupie biletów lotniczych, ale też za inne płatności plastikami. Prace nad ofertą produktową mają być już zaawansowane, a klienci poznają ją w I kw. 2024 roku. Więcej na ten temat w tekście Miles & More ponownie dla klientów polskiego banku. Mile będą mogli zbierać posiadacze kart Pekao.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies